Proč je cukr jed? Rozsáhlý výzkum potvrdil vliv glukózy na růst rakovinných buněk

Role cukru ve vztahu k tvorbě, růstu a metastázování rakovinných buněk je problém, který často rozděluje vědeckou komunitu. Zatímco jedni výslovně uvádějí, že konzumace cukru nevede k rychlejšímu růstu rakovinných buněk, jiné spolehlivé zdroje nesouhlasí a tvrdí opak. Výzkum publikovaný v roce 2017 poskytuje experimentální důkazy naznačující, že tým “proti cukru” měl po celou dobu pravdu.

Cukr a rakovina

Vědecká studie publikovaná v roce 2017 potvrdila, že vyšší příjem cukru podporuje rozvoj rakoviny nebo onkogenezi. Pokud je cukr tělu méně dostupný, rakovinné buňky se vrátí ke své předrakovinové struktuře. Vědci použili 3D model k prokázání, že hladiny absorpce glukózy určují, zda buňky rakoviny prsu tvoří kolonie s maligním nebo nezhoubným chováním. Tyto nové vědecké poznatky dále zvyšují důvěryhodnost metod využívajících výživu k prevenci a léčbě rakoviny. Ketogenní strava, která redukuje cukry/sacharidy a zaměřuje se na zdravé tuky a bílkoviny, je velmi užitečná při léčbě i těch nejagresivnějších typů rakovin.

Další důvody k omezení spotřeby cukru

Jedním z nejhlavnějších důvodů je, že cukr je vysoce kalorický, ale ne příliš sytý. Lidé proto mají tendenci jej nadměrně konzumovat.

  • Cukr potlačuje imunitní systém
  • Způsobuje zánět a vede ke vzniku cukrovky
  • Způsobuje zubní kaz
  • Snižuje uvolňování lidského růstového hormonu, což urychluje proces stárnutí

Proč je cukr jed?

Pro mnoho vědců a lékařů musí cukr dosáhnout nepřátelského postavení, například stejně jako tabák. Někteří se domnívají, že by měla být přijata legislativa, která zabrání společnostem ve vydělávání peněz na základě vážného zhoršení zdraví populace. Závislost na cukru lze nazvat metabolickým syndromem, při kterém je zohledněna obezita. Dnes se lidé zaměřují na hubnutí, zatímco ve skutečnosti by měli řešit základní problém hormonální nerovnováhy způsobené vysokým příjmem cukru. Vědecká studie navíc zjistila, že obezita je hlavním rizikovým faktorem pro rakovinu.

Obrázky: Freepik, Zdroj:Lavidalucida.com, Hindawi.com