Proč je dálkové ovládání nejšpinavějším předmětem v naší domácnosti a je třeba jej pravidelně čistit

Když přemýšlíme o nejvíce znečištěných místech zanesených bakteriemi v naší domácnosti, zřejmě nám jako první přijde na mysl koupelna, záchod a kuchyně. Ovšem i v našem obývacím pokoji se skrývá hlavní lapač veškerých nečistot – dálkové ovládání.

Proč je zrovna dálkové ovládání semeništěm bakterií a nečistot?

Měnič kanálů s největší pravděpodobností přijde do kontaktu s vysokým množstvím různých rukou během jednoho dne. Navíc neustále padá na podlahu, skáče po gauči a hromadí další a další vrstvy prachu každý den. Přidejte k tomu ještě skutečnost, kdy si dopřáváte pohoštění před televizí a lepkavýma rukama saháte na tlačítka a obrázek znečištění dálkového ovládání máte na světě.

Kdy jste dálkový ovladač čistili naposledy?

Přispívajícím faktorem, proč je dálkové ovládání na televizor jedním z nejšpinavějších předmětů v naší domácnosti, je především to, že nepatří mezi věci, které nás napadnou vyčistit. Víte, kdy jste jej vůbec naposledy umyli? Nebo zdali jste jej vůbec někdy čistili? Pokud ne, rozhodně začněte! Víme, že předmět plný gumových tlačítek se všemi těmi malými zákoutími je pro úklid velikou výzvou, ale pamatujte na to, že pokud se mu nebudete věnovat, každým stisknutím jste blíže ke vzniku nachlazení a virových onemocnění.

Jak často čistíte své dálkové ovládání vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca