Proč vás pejsek následuje na záchod aneb Pochopte psí chování

Jednou z nejlepších věcí na pejskovi je to, že nikdy nejste sami. Vždy máte po svém boku společníka, který vás nadevše miluje. Jsou však chvíle, kdy byste raději byli sami, například když jdete na toaletu. Pokud jste někdy měli psa, pravděpodobně víte, že musí být neustále s vámi. Jen málo lidí však zná důvody, které ho k tomu vedou.

  • Chtějí se pomazlit
  • Vědí, že je něco špatně

Co znamenají psí oči?

Když se na nás dívá takovýma očima člověk, zaručeně něco chce. U zvířat to ale znamená něco úplně jiného. Ve skutečnosti štěněcí oči ukazují, že mezi vámi a čtyřnohým chlupáčem existuje velmi silné pouto a důvěra. Prakticky je to stejné, jako když se na vás dívá vaše drahá polovička se zamilovaným pohledem.

Když se k vám pes rozběhne a něco drží v tlamě, měli byste se cítit poctěni. Nese vám totiž dárek a chce vám ukázat, co má rád. Sdílí tak s vámi svou radost, což je jedna z nejkrásnějších věcí, která se vám může stát. Pamatujte také, že najedený pejsek, je šťastný pejsek. Když k vám přiběhne po jídle a chce si hrát nebo se mazlit, máte vyhráno. Znamená to, že se s vámi cítí skutečně dobře.

Vždy ví, že je něco špatně

Psi sice nejsou schopni mluvit, ale to ani nemusí. Vždy na vás zaručeně poznají, že něco není v pořádku. Umí skvěle číst řeč těla, a kdy vidí, že je vám smutno, udělají cokoli, aby vás uklidnili. Proto se může stát, že k vám přijdou a potichu si lehnou. Ukazují tím, že si vás váží a chtějí, abyste se měli dobře.

A teď ta hlavní otázka. Proč za vámi pes chodí do koupelny a na záchod? Každý veterinář by řekl, že je vše naprosto v pořádku a jedná se o dobré znamení. Proč? Protože jednoduše chtějí vše dělat se svou rodinou, kterou považují za jedinou a nejbližší. Vůbec se na ně proto nezlobte a nevyhánějte je. Berte to jako jejich ukázku věrnosti a lásky, kterou k vám chovají.

Obrázky: Freepik