Profesionální péče o podlahy se vyplatí aspoň jednou za čas

Málokterá česká domácnost si může dovolit zvát si firmu na pravidelný úklid. Většina Čechů raději obětuje hodinku či dvě svého vlastního času. Jsou ale úkony, na které se vyplatí pozvat profesionály, aspoň čas od času. Jedním z nich je bezpochyby i péče o podlahy.

Dříve si lidé do bytů a domů pořizovali spíš koberce. I o ty je potřeba pečovat, mokré čištění asi sami nezvládnete. Dnes se však ve velkém rozšiřují i jiné typy podlah. Dřevěné, vinylové, PVC podlahy nebo dlažba. I ty si čas od času zaslouží odborné ošetření.

Podlahy v domácnosti a jak se o ně starat

Péče o podlahy se liší podle toho, jakou podlahu doma máte:

  • Koberec – vysávejte jej pravidelně, jinak se nečistoty zažerou dovnitř. Jednou za rok či dva si objednejte mokré strojové čištění.
  • Dřevo – škodí jim vlhkost, s vodou buďte proto opatrní, používejte spíš jen vlhký hadr. Nezapomeňte na impregnaci a voskování.
  • Laminát – také laminátu škodí vlhkost, umývejte ji tedy jen vlhkým mopem, nikdy ne mokrým.
  • PVC – je nenáročné, stačí ho vysát či zamést, ale každý týden je vhodné čištění vodou.
  • Keramická dlažba – klidně si vezměte kýbl s vodou, protože keramické dlažbě neškodí.

Jestli si nejste jistí, jak podlahu navoskovat nebo které čisticí prostředky používat, obraťte se na odborníky. Přijedou, vyčistí, poradí a příště už to možná zvládnete sami.

Podlahy ve firmách a strojové čištění

Ve firmách je situace jiná. Zejména v garážích, výrobních halách a jiných velkých prostorech se vyplatí objednat strojové čištění podlah. Firma přijede, podlahu umyje a následně nanese polymerový vosk. Ten ji výborně ochrání před nečistotami, nebude tak brzy špinavá, a ještě nebude tolik klouzat.

Jistě i ve vašem okolí působí nějaká firma, která čištění podlah nabízí. Jestliže ne, v Praze se můžete obrátit na služby firmy David Plecitý. Uklízí třeba i pro Zoot.