První vzájemné seznámení dvojčátek hodinu po narození. Video vášnivého rozhovoru je hitem internetu

Miminka jsou rozkošná sama o sobě, o to více, když se jedná o novorozená dvojčata, která spolu sdílela jedno lůno a přišla na svět společně. Je mezi nimi pevné pouto od samého počátku, protože byla spojená a narozením jejich vztah ještě sílí. Některé dvojice jsou si tolik podobné, že se oblékají i jednají stejně. V rozkošném videu, které postovali rodiče dětí, je možné se přesvědčit, jak jsou dvojčata úžasná. Tahle navíc při vzájemném prvním otrkávání snad mluví.

Dvojčata jsou tým na celý život

Podle oblíbeného časopisu Twin Magazine „se vztah u dvojčat formuje od samého zplození a po celý život tvoří tým se silnými vazbami mezi sebou, jejich společné zážitky od raného dětství pak vedou k základům celoživotního přátelství.“ Pouto vzniká už ve 14. týdnu těhotenství, kdy si plody užívají pohybů směrem k sobě, o další čtyři týdny později jsou styky ještě intenzivnější. Užívají si dokonce vzájemného hlazení hlavy nebo zad. Po narození se již důvěrně znají a začíná jejich přátelství na celý život.

Dvojčata A a B

Video dvojčat zveřejnil na kanále YouTube jejich otec Mike Lasky. Natočil jej asi hodinu po jejich narození, kdy jsou čistá miminka ve společné postýlce a mají poprvé možnost se vzájemně seznámit. Aby taky ne, poprvé se dvojčata vidí v novém světě, do kterého se právě narodila. Jejich otec proto situaci, kdy miminko A poznává B a naopak zachytil. Samozřejmě se nejmenují A a B, ale jejich otec je tak označil ve svém příspěvku, který se stal doslova virálním.

Oční kontakt i rozhovor

Obě právě narozené děti se snaží o první vzájemný oční kontakt, navíc otevírání úst připodobňuje mluvu a první rozhovor. „Čau, kámo, jak se máš?“ Je možné, že v tento moment začíná jejich vzájemné dorozumívání pomocí tajné řeči, kterou se dvojčata dorozumívají. Jedná se o jazykový jev, kryptofázii, která je daná jednovaječným i dvouvaječným dvojčatům, kdy hovoří svébytným jazykem, provádějí stejné pohyby nebo jejich chůze je identická.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Mike Lasky, Zdroj: Parentingisnteasy.co