Husky, kterého nikdo dlouhá léta nechtěl. Příběh o ženě a starém psovi, který strávil téměř celý život v útulku

Starší psi v útulcích to mají velmi těžké. Najde se totiž jen velmi málo lidí, kteří si vezmou domů psa na sklonku života. Většinou mají zájem jen o štěňata nebo velmi mladé psi a starší jedinci tam zůstávají často až do smrti. Najdou se ale i jiní, kteří si vezmou pod svá křídla tyto staré duše, kterým nikdo jiný nechce dát šanci.

Fenka strávila v útulku mnoho let

Fenka německého ovčáka jménem Aljaška žila v útulku téměř 10 let. Pro takto velké plemeno je to prakticky celý život, protože se dožívají věku 10-12 let. Byla velmi bázlivá, a proto ji nikdo nechtěl. Jakmile se do útulku přišla podívat Kat Napiórkowska a uviděla ji, neudržela se a psa si přivedla domů. Aljaška se přitom na začátku bála i vyjít ze dveří. Snadno se polekala a bála se lidí.

Fenka doma jen tiše seděla a vůbec se nechovala jako ostatní psi

Jednou, když ji Kat koupala, byla tak unavená, že usnula ve vaně. Kat věděla, že pro jejího psa je velmi těžké si zvyknout v novém domově. Zároveň si uvědomovala, že ji do útulku za žádnou cenu nechce vrátit. Rozhodla se proto strávit celé dny po boku Aljašky, aby si doma lépe zvykala a mohly si vytvořit silné pouto.

Těžké začátky

Kat vůbec nezáleželo na tom, že se příliš nevyspala. Starala se o to, aby byla zvířeti neustále nablízku. To často znamenalo, že s ní spala na podlaze. Kat chtěla jednoduše začít jejich vztah budovat od nuly. Aljaška se pomalu učila nové věci o životě mimo útulek a každým dnem se zlepšovala.

Celý proces vyžadoval hodně trpělivosti

Takové změny nelze provést přes noc. Jednoho dne ale Aljaška pochopila, co je svoboda a opravdové štěstí. Nyní žije velmi šťastný život se svou milující majitelkou, která jí zasvětila celý svůj život a dělá všechno pro to, aby se u ní Aljaška cítila dobře a mohla dožít svůj život v krásném, teplém a milujícím domově.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: The Dodo