Psíkovi, potulujícímu se bezradně ulicemi, hrozila slepota a rozsáhlá infekce kůže. Naštěstí dobří lidé existují. Jak dopadla jeho přeměna?

Vidět zvířata, jak trpí, je vždy srdcervoucí, zvláště, když se potulují sami po ulicích. Podobně pohnutý příběh je i ten Dexův, štěněte bez domova, jenž byl nalezen na ulicích Austinu v Texasu. Po převezení Dexe do centra pro zvířata bylo zjištěno, že to s rok starým štěnětem nevypadá moc dobře. Vážil pouze 4,5 kg a hrozila mu slepota.

Později lékaři učinili strašný objev. Dex byl ve výrazně horším stavu, než se původně zdálo – infekce byly tak rozsáhlé, že to vypadalo, že jimi trpí alespoň půl roku. Celé tělo, kromě jeho ocasu, postrádalo srst.

Navíc malé čtyřnohé stvoření mělo vysušené oči, což znamenalo, že jeho slzné kanálky nevytvářely dostatečné množství slz, aby byly oči správně vlhké. Neustále mrkal a zavíral víčka. Následně objevili další zajímavost – Dex si liboval ve vlněných přikrývkách.

Dexova cesta k zotavení byla velmi pomalá, ale lékaři byli nadšení z každého pokroku. „Zhruba po týdnu se více uvolnil a začal pohybovat ocasem. Za další týden se radoval z různých hraček a kontaktu s jinými psy,“ řekl jeden z lékařů. Klinika se brzy rozhodla sdílet Dexův příběh na sociálních sítí a lidé mu začali posílat dary, přikrývky, hračky i masti, prostě vše, co usnadní jeho uzdravení.

Mezi těmito lidmi byla také Beth, která již dříve adoptovala psy z této kliniky. Jakmile zahlédla Dexe, rozplakala se a ihned jej přijala a nabídla mu nový milující domov, který si zasloužil.

Podělte se o tento článek i s ostatními lidmi, kteří jsou milovníky zvířat.

Zdroj: en.stories.newsner.com