Týdny, možná měsíce, měla uvázaná fenka domov pod umyvadlem s omezeným množstvím jídla a žádnou vodou. Co ji nakonec zachránilo?

Zvířecím hrdinou nemusí být pouze dobrovolník v útulku, veterinář nebo majitel domácího mazlíčka. Stane se jím každý, kdo neváhá zasáhnout, když to situace vyžaduje. Konkrétně v tomto příběhu neváhal ani vteřinu správce nemovitosti, když zaslechl neznámé zvuky z jednoho z bytů jeho domu. Naštěstí se rozhodl udělat správnou věc, díky které zachránil nevinný život.

Jakmile byla rodina vyhoštěna z domu, správce budovy zaslechl v prázdném bytě zvuky připomínající pláč. Po důkladném prozkoumání objevil malého psíka uvázaného k umyvadlu. Byl zraněný a zoufale potřeboval pomoc.

Rodina, která zde žila, se zřejmě rozhodla, že malá fenka nestojí za to, aby se o ni nějak výrazně starala, proto ji nechala přivázanou k umyvadlu s trochou jídla v misce. Fenka, jež byla pojmenována Autumn, trpěla hrozivým zraněním krku, způsobeným permanentním přivázáním.

Správce okamžitě sdílel případ Autumn na sociálních sítích s žádostí o pomoc. Téměř ihned obdržel zprávu od organizace pro záchranu zvířat, která fenku okamžitě odvezla do nemocnice. Ošetřovatelé jemně odřízli provaz a museli provést operaci otevřené rány na krku, která byla zásadní pro záchranu jejího života.

Přesto, že rodina opustila dům “teprve” před týdnem, veterinář se domníval, že Autumn byla pod umyvadlem přivázána mnohem déle. Kromě rány na krku byla totiž velmi hubená a dehydratovaná.

Po všem, čím si prošla, byla ale stále roztomilou fenkou a zanedlouho dokonce opět získala důvěru v některé lidi, jejich lásku i péči. “Je strašně roztomilá a zbožňuje, když ji někdo chová v náruči, protože byla tak dlouho přivázaná,” tvrdí dobrovolnice Kim. Malá Autumn ovšem vše vydržela, zvládla také stresující operaci a za pár hodin už se cítila mnohem lépe.

Autumn ještě není připravená hrát si s jinými psy, ale i tak si užívá každou chvíli ve svém pěstounském domově s náhradní maminkou Christine. Celý její příběh je důkazem psí síly, radosti ze života a silné vůle.

Autumn dostala svou druhou šanci na život díky správci nemovitosti, který se nebál jednat. Podělte se o její silný příběh s vašimi přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com