Radost z pohybu je silnější než stáří. Společný tanec manželského páru si získal srdce mnoha fanoušků

Řada lidí si s přibývajícím věkem myslí, že musí od některých svých aktivit, kterým se v mládí věnoval, prostě upustit. Ať už je to kvůli zhoršujícímu se zdraví nebo jednoduše nátlaku okolí a rodiny. Zejména u namáhavých činností jen málokteří vydrží až skutečně do pokročilého věku. Najdou se však také výjimky, které se tímto pravidlem jednoduše neřídí, protože danou aktivitu natolik milují, že si ji nenechají nikým vzít. Zvláště pokud mají stejně orientovaného partnera, který je v ní nejen podporuje, ale navíc ji s nimi i sdílí. Takto jsou na tom i Nellia a Dietmar z německého Durmerscheimu, kteří v únoru 2020 předvedli neuvěřitelné vystoupení na festivalu Rock that swing, které nadchlo nejen tamní obecenstvo, ale prakticky celý svět.

Radost z pohybu je silnější než stáří

Nellia a Dietmar se brali v roce 1970 a jejich hlavní společnou zálibou byl tanec. Věnovali se především specifickému stylu Boogie-Woogie, který je fyzicky velmi náročný především řadou figur, výskoků a otoček, které vyžadují poměrně dobrou obratnost. Tento tanec se rozvíjel především ve čtyřicátých a padesátých letech, ale své fanoušky si nachází dodnes po celém světě právě kvůli kreacím a velmi estetickému provedení. Nellia a Diermot se již zúčastnili řady festivalů a tanečních soutěží během pěti dekád svého společného života. Za tu dobu své taneční rutiny a společné choreografie vypilovali k dokonalosti a dnes mohou obecenstvo ohromovat svojí neutichající energií a vitalitou.

Vystoupení na únorovém festivalu

Pro ty, kteří tento pár viděli tancovat na festivalu Rock that swing, bylo jejich  představení naprosto dechberoucí a famózní. Šestašedesátiletá Nellia a dvaasedmdesátiletý Diermot svým příchodem na pódium zřejmě řadu diváků překvapili, jakmile se však spustila hudba, nikdo již nepochyboval o tom, že jim festival patří. Neuvěřitelné kreace a dynamika jejich vystoupení nechali nejdříve velkou část obecenstva v němém úžasu. Jak ovšem tanec pokračoval, začalo se obecenstvo probouzet – lidé tleskali a povzbuzovali tanečníky k dalším výkonům. Ve finále již bylo jasné, že tento pár rozhodně nezůstane zapomenut.

Video, které obletělo svět

Nahrávka tanečního představení Nellie a Diermota se stala virálem. Nejen lidé v sále, ale ani ti, co video shlédli, nešetřili chválou. Komentáře pod videem jsou vesměs velmi pozitivní, řada z nich páru gratuluje k jejich odvaze i skvělému výkonu a přeje jim, aby jim jejich zdraví a síla vydrželi ještě dlouhé roky. Dodnes mělo video již přes 11 milionů zhlédnutí a vzhledem k tomu, že jsou oba tanečníci stále při síle, zřejmě se můžeme těšit i na další zábavu. Celoživotní láska k tanci se promítá do zdraví a schopností těchto dvou lidí, kteří nalezli způsob, jak se i v pokročilém věku cítit stále mladí.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Mypositiveoutlooks.com