Rakovina vaječníků a její příznaky, které většina žen často přehlíží

Spousta žen si je vědoma příznaků rakoviny děložního čípku nebo rakoviny prsu. Ovšem to nejsou jediná onemocnění, na která by si každá žena měla dát pozor. Rakovina vaječníků je závažná především tím, že její symptomy se často zaměňují s jinými nemocemi, méně důležitými, proto mají ženy tendenci je přehlížet. Pokud zaznamenáte na svém těle následující signály, neváhejte se poradit s odborníkem.

Trvalé nadýmání

Týden před menstruací a týden po ukončení si většina žen stěžuje na silné nadýmání. Pokud však tento stav přetrvává delší dobu, lze předpokládat výskyt závažnějšího problému, jako je rakovina vaječníků.

Bolesti pánve

Bolest v pánvi může být také příznakem rakoviny vaječníků. Pokud dlouhodobě bojujete s bolestí pánve, určitě navštivte svého gynekologa. Bolest může být způsobena také menstruačními komplikacemi nebo cystami na vaječnících.

Silná bolest zad a pasu

V důsledku rakoviny vaječníků se může bolest vyskytovat i v jiných částech těla, například v zádech a pase, které ženám mohou bránit v každodenních činnostech.

Nárůst hmotnosti

Náhlý a zdánlivě nepřiměřený nárůst hmotnosti a tuku kolem břicha může být známkou rakoviny vaječníků. Tento jev je výraznější u žen před menopauzou. Obezita tak nemusí být výsledkem přejídání nebo nedostatku pohybu.

Abnormální únava

Pokud se i přes odpočinek a dostatek spánku u vás stále objevuje únava, vyplatí se co nejdříve navštívit odborníka.

Obrázky: Freepik