Recept na fungující manželství podle kněze. Nevěsta a ženich by si měli položit důležitou životní otázku

Kněz se v jednom polském rádiu rozhodl prozradit, co je podle něj receptem na úspěšné manželství. Duchovní soudí, že by si pár měl položit jednu klíčovou otázku, než se postaví před oltář. Dotaz by měl podle kněze směřovat ke smrti, respektive každý, kdo se chystá vstoupit do manželství, by se měl sám sebe zeptat, zdali jej druhá osoba může dovést až ke smrti.

Recept na úspěšné manželství

„Velká ‚chudoba‘ manželských párů, ale i mnoha rodin, je soustředění se na materiální a finanční oblasti spojené s přípravou na smrt,“ vysvětlil kněz s tím, že něco takového nestačí. Jedná se o úkol, ke kterému musí zrát celý život. Následně prozradil jednoduché tajemství, jenž by podle jeho názoru fungovalo u každého.

„Během svatby by bylo dobré, aby se nevěsta a ženich sami sebe zeptali, zdali jeden druhého mohou dovést až ke smrti nebo pro sebe budou překážkou? Budou myslet na věčnost v rámci víry obecně nebo se zaměří jen na sebe, na materiální věci,“ poznamenal a připustil, že kdyby se tyto body vzaly v úvahu, mnoho manželství by nikdy ani nevzniklo.

Hledejte člověka, který vás připraví na smrt

Kněz nepochybuje o tom, že je důležité, aby se lidé párovali tak, že budou hledat člověka, který by jim pomohl připravit se na smrt. Na světě by díky tomuto pravidlu vznikla spousta úžasných svatých manželství. „Úkolem manželů je stát se vzájemnou podporou na cestě do nebe,“ vysvětlil.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Przegladsportowy.onet.pl