Ne každý chutná otravným komárům stejně. Rizikové skupiny lidí, na kterých si smlsnou nejraději

V létě začnou naše domovy navštěvovat nevyžádaní hosté – otravní komáři. Zejména v noci při spánku číhají, kdy odhalíme kousek našeho těla, aby mohli ihned zaútočit. Nejčastěji na ta nejnevhodnější místa. Ovšem komáři si nepochutnávají na všech stejně. Na základě čeho probíhá jejich výběr obětí? Zde jsou rizikové skupiny lidí.

Krevní skupina

Krevní skupina se zdá být nejdůležitějším faktorem pro přilákání komárů. Lidé s krevní skupinou 0 jsou nejvyhledávanější, protože je o 83 % vyšší pravděpodobnost, že je komáři kousnou.

Těhotné ženy

Komáři používají oxid uhličitý (CO2), plyn, který vydechujeme, aby našli své cíle. „Silnější lidé, včetně těhotných žen, vypouštějí více CO2 než lidé s průměrnou hmotností,“ poznamenává Dr. Sujay Dutta z oddělení infekčních nemocí v Los Robles Hospital & Medical Center v Kalifornii v USA.

Alkohol

Pití alkoholu zvyšuje riziko kousnutí komáry a neexistují žádné potraviny, které by jim bránily.

Produkce potu

Tento hmyz má tendenci kousat lidi, kteří se hodně potí, jako jsou sportovci kvůli zvýšené fyzické aktivitě. Abyste snížili riziko štípnutí a potažmo intenzivního pocení, při sportovních aktivitách pijte hodně vody.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Verywellhealth.com, Healthline.com