Rybáři si vyjeli na běžný lov krabů k východnímu kanadskému pobřeží. Ten den ale byli svědky něčeho, co by na otevřeném moři nikdo ani ve snu nečekal!

Labrador tvoří zhruba polovinu východního pobřeží Kanady, kde je drsné podnebí a kontakt s okolním světem je celkem minimální. Lidé i zvířata jsou většinou nuceni žít z toho, co jim příroda poskytne a rybaření je jedním z prosperujících odvětví, kterým tamější lidé tráví své dny. Když Alan a Mallory se svým týmem lovili kraby v blízkosti Labradoru, byli svědky něčeho, co jim připadalo v danou chvíli zcela nemožné.  Když byli necelý kilometr od pobřeží, uviděli veliký ledovec. To není až tak nečekané, ale pasažér, který se na něm vezl, jim vyrazil dech.

“Malá šedivá věc” se snažila bojovat proti zimě a zprvu se zdálo, že se jedná o tulení mládě. Při bližším ohledání se ukázalo, že zvíře, vezoucí se na kře, je arktická liška. Alan a Mallory věděli, že musí jednat, protože zvíře mělo skutečné potíže.

Přiblížili loď k ledovci a vzali lišku do bezpečí. Zvíře se přirozeně bálo, navíc bylo promrzlé. “Dokázali jsem ji dostat na palubu i přesto, že se bránila. Nedalo se nic jiného dělat, věděli jsme, že jsme její jediná záchrana a šance na přežití, protože se změnil vítr a odnášel ledovec na otevřené moře,” potvrdil Alan.

Alan a posádka vybudovali provizorní postel, kde si liška mohla odpočinout, podávali jí jídlo a dopřáli péči pro lepší zotavení. Jakmile se loď vrátila do přístavu, dostala liška ještě nějaké jídlo a následně byla puštěna na svobodu. “Oklepala se a byla pryč. Jsme rádi, že jsme ji zachránili, dokonce ji čas od času zahlédneme,” řekl Alan.

Všichni zúčastnění si zaslouží chválu a obdiv, proto článek sdílejte mezi svými přáteli a rodinou a šiřte příběh skutečných zvířecích hrdinů.

Zdroj: en.stories.newsner.com