Rys osobnosti, který vás odliší od ostatních a díky kterému budete atraktivnější. Týká se i vás?

Kouzlo osobnosti je pro každého zcela jiné a je velmi těžké říct, co přesně to je. Naše mysl přitom obvykle směřuje k vnějším charakteristikám jedince. Existuje ovšem vnitřní prvek, který je všechny překoná, když ho budete postupně budovat a vyvíjet. Vědci dospěli k závěru, že je to žít současnost, jedná se přitom o vlastnost, která se s postupem věku vyvíjí.

Co dokáže mozek?

Věděli jste, že lidský mozek je schopen číst výrazy obličeje za neuvěřitelných 17 milisekund? To znamená, že je nemožné předstírat, že věnujeme pozornost tomu, co říká náš partner, když jste přitom myšlenkami někde úplně jinde. Studie 2250 lidí odhalila, že ve skutečnosti ztrácíme 50 procent každodenního života jen proto, že nejsme schopní žít v přítomnosti.

Jak trénovat svou pozornost

Nežijete-li v přítomném okamžiku a nejste „tam“, když trávíte čas se svými nejbližšími, ničíte důvěru mezi vámi. Naše přítomnost ovšem nestačí k tomu, abychom tam byli jen fyzicky. Pokud chceme získat dojmy a vzpomínky, je nezbytná vaše plná přítomnost. To můžete trénovat trpělivostí a cvičením. Pokud se soustředíte na současnost a budete žít každou minutu naplno, lidé si toho okamžitě všimnou a budou se k vám chovat jinak.

Výsledky se dostaví rychle

Uvidíte, že budete pro svého partnera i okolí velmi atraktivní. Váš partner i přátelé budou rádi, že jim věnujete 100 procent svého času a pozornosti. Možná si myslíte, že to již děláte teď, ale většinou vás zradí řeč vašeho těla. Ta prozradí, že myslíte na něco jiného a nesoustředíte se pouze na ně. To samozřejmě zahrnuje také fakt, že nebudete na telefonu, když mluvíme s ostatními.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Yourtango.com