S okusováním nehtů a kůžiček je třeba přestat. Hrozí vážný problém

V chladném počasí naše pokožka obecně trpí. Rychleji se vysušuje a má tendenci se odlupovat, pokud jí neposkytneme dostatečnou hydrataci. Kůže kolem našich nehtů na tom není jinak, možná naopak je ještě více náchylnější k vysušování, protože ruce používáme dnes a denně. V takových případech máme tendenci si překážející kůžičku okousávat, což je ale, jak se ukázalo, velice špatný nápad.

Riziko zánětu

Na konci nehtu je spousta nervových zakončení, takže tato část těla je citlivější, než se vůbec může zdát. Jakmile si nehty nebo kůži kolem nehtu začnete okusovat, hrozí, že si způsobíte zánět, který je skutečně špatně léčitelný. Zbavit se pulzujícího bolavého pocitu nebo dokonce otoku není na prstech ruky, s kterými denně pracujeme, tak jednoduché. Výsledná rána se může zanítit nebo infikovat.

Jak se zbavit suché kůže kolem nehtů

Místo toho, abyste si kůži kolem nehtů okusovali nebo odtrhávali, namočte ruce na 15 minut do vlažné vody a poté teprve jemně odstřihněte. Ruce si namažte vrstvou hydratačního krému. Pokud se u vás zánět již projevil, mazejte protizánětlivým krémem.

Prevence suchých rukou

Obecně je dobré této situaci zabránit, to učiníte jedině tak, že se o své ruce budete starat. Pravidelně si je myjte a nenechávejte je vyschnout. Při mytí nádobí nebo úklidu noste gumové rukavice, abyste předešli kontaktu mycího prostředku s pokožkou.

Obrázky: Freepik