Výroba domácí aviváže. Prádlo bude skvěle vonět a navíc budete šetřit přírodu i svou peněženku

Stále více lidí přechází z kupovaných produktů na domácí alternativy. To platí především pro oblast kosmetiky. Po domácích deodorantech a krémech je velice populární i domácí výroba aviváže nebo pracího prostředku. My bychom pro vás jeden recept měli. Nejde totiž pouze o to, že šetříte planetu a svou peněženku, ale především o stav vaší pokožky a tím i vašeho zdraví.

Příprava domácí aviváže

Abyste si mohli vyrobit domácí aviváž, která se vyrovná svou vůní kupovaným produktům v obchodech, je potřeba si připravit ty správné ingredience. Budete potřebovat 5 – 6 lžic jedlé sody, 250 ml převařené vody, 1 litr oxidu hlinitého, plastovou 5litrovou láhev a 20 – 30 kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Postup při výrobě domácí aviváže

Nejdříve smíchejte vodu, jedlou sodu a oxid hlinitý. Nelekněte se, reakce těchto složek bude trochu pěnit, ale to je normální. Následně nakapejte množství esenciálního oleje dle vlastního výběru. Záleží, jakou vůni chcete pro své prádlo zvolit. Na každé praní by mělo přijít asi 50 ml této směsi. Před každým použitím důkladně protřepejte.

Obrázky: Freepik