Nejčastější chyby při zařizování domácnosti

Domov je naší oázou, kde bychom se měli cítit dobře. Ne vždy tomu tak ovšem je. Ukážeme vám chyby, kterých se lidé při zařizování domácnosti nejčastějí dopouštějí.

Pokoj v určitém stylu je v pořádku, ale v bytě by neměla být každá místnost zařízena úplně jinak.

Příliš mnoho rozdílů škodí

Zařizujete si každý pokoj v jiném stylu. Pamatujte, že byt či dům je jediný subjekt. Proto by na sebe měly místnosti navazovat. Měly by mít navzájem něco společného. Vytvoříte-li příliš mnoho rozdílů, může se stát, že se v bytě nebudete cítit pohodlně, nebo dokonce Vás může otravovat, že jsou jednotlivé místnosti každý pes jiná ves.

Zařídit dětský pokoj je náročné. Výrazný styl totiž může časem omrzet.

Příliš stylový nábytek do dětského pokoje není to pravé

Dětský nábytek je sice pěkný, ale je velice snadné vybrat špatný styl, který Vás začne časem otravovat. Protože děti mění preference. Mít postel ve tvaru auta je sice chvíli fajn, ale časem se to může omrzet. Lepší je proto i do dětského pokoje vybírat nadčasové kusy nábytku, se kterými dítě bude vyrůstat. Nebudete tak zbytečně plýtvat penězi.

Skleněný stůl a příliš mnoho dekorací na stěně nemusí působit vždy dobře.

Nepraktické skleněné stoly a spousta obrazů

Skleněné stoly sice prosvětlují pokoj, ale jsou nepraktické a mnohdy i nebezpečné. Chce-li pokoj prosvětlit, je lepší třeba přidat zrcadlo, nebo nějaké kovové detaily. Spousta obrazů na stěnách, tapety atd. Opticky zmenšují prostor, často vypadají lacině. Mnohdy je lepší jednobarevná stěna s drobným detailem. Prosvětlí a vypadá dobře.

Neonový nápis na stěně je zajímavým prvkem do nočního baru, nikoli do bytu.

Neonová světla a mnoho barev

Nezahlťte si prostor každým trendem, který se v bytovém designu objeví. Pamatujte, že méně je více. Opatrně s neonovými světly. Určitě nechcete, aby váš byt vypadal jako noční klub.Není také dobré vybrat si dvě oblíbené barvy a snažit pokoje vyzdobit s nimi. Mnohem lépe to dopadne, když zvolíte neutrální barvy a vyzdobíte místnost jenom jemnými barevnými detaily.

Interiér může být spíše jednodušší. Skvěle ho doplní třeba krb, ale příliš výrazné prvky mohou celkové vyznění naopak zničit.

Výrazné vzory zabíjí interiér

Televizor by neměl být v luxusním rámu. Není to umělecké dílo! Máte balkon? Opovažte se ho proměnit ve sklad krámů. Ukrývat šaty za závěsem není dobrý nápad. Skříňové úložné prostory jsou lepším řešením. Béžová je nuda. Je lepší zvolit světlejší barvu a oživit ji několika dobře vybranými barevnými detaily. Výrazné vzory na tapetách, nábytku atd. mohou dokonale zabít interiér. Obří skříně nejsou řešením. Svádí ke skladování spousty zbytečností. A co třeba sprchové kouty? In jsou jednoduché z prostého skla, žádné ohromné rámy, které zabírají prostor. Minimalismus letí.

Zdroje: brightside.me