Jak přežít celý den v lodičkách? Pomůže zamražení, lepící páska a další šikovné triky

Lidé milují navštěvování letních akcí nebo svateb během této krásné sezóny. Ovšem taková zábava si žádá i vhodné oblečení a obuv, což jsou většinou šaty a podpatky. Přestože boty na podpatku vypadají elegantně, prodlužují ženám nohy a navíc jsou i sexy, není to úplně typ bot, v kterých by ženy chtěly trávit každý den, celý den.

Shromáždily jsme některé triky, jak nosit oblíbené lodičky bez bolesti a námahy.

“Zamrazte” je

Uložte boty na 30 minut do mrazničky. Jakmile si je poté obujete, zjistíte, jak se materiál přizpůsobuje teplu vašich nohou. Druhou možností je ještě vložit do bot sáček s vodou a dát je na chvíli zamrazit. Zmrzlá voda boty trochu roztáhne.

Ponožky a horká voda

Ponožky z bavlny namočte do horké vody a poté je noste chvíli mokré v botách než vyjdete ven. Boty se trochu roztáhnou a nebudou vás tolik tlačit.

Dvojitá lepící páska

Na dno boty nalepte dvojitou lepící pásku a poté obujte. Páska zajistí, aby boty na noze neklouzaly a navíc se vyhnete nepříjemným puchýřům a bolestem v prstech.

Speciální vložky do bot

Speciálně navržené vložky do bot na podpatku, které jsou obvykle vyrobeny ze silikonu nebo látky, zabrání vašim nohám v klouzání dopředu, sníží výskyt puchýřů a chrání před bolestí. Pokud nosíte boty s otevřenou špičkou, použijte silikonové vložky. Jsou neviditelné, ale poskytují stejnou ochranu.

Hydratační krém

Aplikovat nějaký hydratační krém na nohy před nasazením vražedných podpatků může ušetřit nohy od oděrek, bolesti a puchýřů. Zvláště když jsou boty nové.

Dětský pudr

Pokud máte doma dětský pudr, zkuste jej trochu nasypat do lodiček. Zabráníte nadměrnému pocení i klouzání, takže snížíte poškození nohou a případnému zranění.

Náplast na prsty

Jednoduchý trik spočívá v přilepení prostředníčku a prsteníčku k sobě pomocí náplasti. Snížíte tlak na tyto dva prsty.

Nezouvejte se

I když vás vysoké boty zabíjí, za žádnou cenu si je nezouvejte. Sice se na chvíli uvolníte, ale opětovné nazutí způsobuje ještě větší bolest.

Choďte ve vysokých botách i doma

Pokud víte, že budete někam vyrážet ve vysokých botách, noste je předtím i doma alespoň jednou týdně, obzvláště jsou-li nové a těsné. Rychleji si zvyknete a ještě ke všemu se boty trochu roztáhnou.

Deodorant

Ještě než si boty obujete, naneste trochu deodorantu na místa, kde se vám noha o boty nejvíce tře. Nedojde tak k odření a budete cítit větší pohodlí.

Nezastavujte se

I přesto, že cítíte bolest, pokuste se chvílemi pořád chodit. Neustálé stání vám bude způsobovat ještě větší bolest. Na chvíli se můžete i posadit, abyste si odpočinuli, ale boty určitě nezouvejte.

Nezapomínejte na péči o nohy

Pokud máte popraskané paty, tvrdou kůži a mozoly, vysoké podpatky tyto problémy pouze zhorší. Kvalitní péče o vaše nohy je tedy nezbytností.

Vysoké boty vybírejte moudře

Jestli nejste na podpatky zvyklé nebo je vůbec nenosíte, dejte si na čas s výběrem a nekupujte si příliš vysoké. Mohou sice vypadat krásně, ale vy budete jen trpět. Dívejte se tedy po širších botách s nižším podpatkem. Možností jsou také boty s malou platformou nebo na klínku.

Pohotovostní výbava

Pokud si nejste jisté, jestli vaše boty budou pohodlné, vždy v peněžence nebo kabelce noste první pomoc pro vaše nohy. Pár náplastí nebo obvazů vám může zachránit večer.

zdroj: brightside.me