Abyste nebyli šokováni nebo zaskočeni koncem vašeho vztahu, vyplatí se znát tyto projevy. Podle nich poznáte, že něco není v pořádku

Dostali jste někdy kopačky? Vsadíme se, že většina lidí s tím má zkušenost – a ne pouze jednu. Je to sice velmi nepříjemné a bolestné, ale je dobré naučit se respektovat lidi, kteří mají dost odvahy vám do očí říct pravdu a neplýtvat vaším časem a energií. Jak tedy poznat, že od vás partner už nestojí?

Vždy zaneprázdněný

Lidé si na vás vždycky udělají čas za předpokladu, že jim na vás záleží. Existuje řada lidí, kteří pracují na plný úvazek, a přesto si dokážou najít dost času na svou rodinu a přátele – důvod je jediný, záleží jim na nich. Pokud je váš přítel nebo přítelkyně neustále příliš zaneprázdněn na to, aby trávil čas s vámi, přiznejte si to – nejste na jejich seznamu priorit tak vysoko.

Přestává s vámi plánovat

Oddaný partner nevynechá příležitost spřádat společné plány a snít o společné budoucnosti. Plány nemusí zahrnovat jména dětí nebo důchodové spoření, ale měly by se pokusit věci pohnout kupředu. I když jde o společný víkend ve wellness nebo večer v příjemné restauraci – pokud je láska, existují také společné plány.

Lhostejné chování

Lhostejnost je ještě mnohokrát horší než vypjaté hádky. Lhostejnost totiž nutně znamená, že o vás partner ztratil zájem a nezáleží mu na tom, co děláte nebo neděláte. Lhostejnost je proto jedním z největších signálů smrti vztahu. Páry, které se milují, se hádají a hádají se často. Pokud jste jediná osoba ve vašem vztahu, která má zájem o řešení problémů a konfliktů, je načase jít o dům dál.

Nechce vás ohromit

To neznamená, že by partneři měli trávit každou minutu přemýšlením nad tím, aby na sebe navzájem udělali dojem. Je jasné, že se do vztahu časem vkrade pohodlnost, která ale nemusí být nutně na škodu, pokud si stále dokážete ve vztahu udržet napětí. Ale pokud se váš partner ukáže tři schůzky za sebou ve stejné košili, která už ani není čistá, je to známka toho, že se přestal zajímat o to, co si myslíte.

Už vás nepodporuje

Když přijdete domů do ticha a nikdo se ani nezeptá, jaký byl váš den a jak jste se měli, je jasné, že vztah se rozpadá. To platí zejména tehdy, pokud se zdá, že se váš partner více zajímá o to, jaký byl den jeho oblíbené celebrity než ten váš.

Ztrácí zájem o intimitu

Nemusí se nutně jednat jen o problémy ve vztahu, na vině může být také stres, únava nebo jiné problémy. Snažte se proto o všem dobře komunikovat, ale pokud není zájem o zlepšení situace, je to poměrně zásadní problém a důvod pro konec vztahu.

Podvádění

Bohužel právě sem často vede předchozí bod. Pokud má váš nezúčastněný partner zdravý sexuální apetit, pravděpodobně neodolá nekonečnému pokušení, které pro něj může být poměrně snadno dostupné. Podvádění je závažné a nesmí se tolerovat.

Vaše potřeby neexistují

Jako by vaše potřeby vůbec nebyly důležité. Život se točí jen okolo toho, kam chtějí jít, s kým se chtějí stýkat a co chtějí dělat. Lidé s touto mentalitou jsou často těmi typy, kteří si mysleli, že chtějí vztah, ale ve skutečnosti chtěli jen status, který to pro ně přináší, a komfort, který jim to dává.

Vzdaluje se od vašeho světa

Ta kapela, kterou máte opravdu rádi, je už najednou nezajímá a nejsou ochotní vás doprovodit na jejich koncert? Místa, která navštěvujete, jsou najednou nudná? Když se to stane, je to známka toho, že váš partner ztratil zájem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bustle.com