Síla čajů. S některými zdravotními problémy vám pomohou lépe než léky

Černý a zelený čaj, stejně jako jiné bylinné čaje, jsou nejen lahodným nápojem, ale také přírodní léčbou různých nemocí. Dokáží vám pomoci se ztrátou hmotnosti, snížením stresu, léčbou akné a dokonce i se snížením rizik mozkové mrtvice. Samozřejmě není dobré se spoléhat pouze na čaje, v případě vážných příznaků trvajících déle než týden je třeba navštívit lékaře.

Průjem a nadýmání

Černý čaj obsahuje kyselinu tříslovou neboli tanin, která pomáhá tělu lépe absorbovat tekutiny. Při nadýmání nebo průjmu vám tedy zaručeně pomůže pár šálků černého čaje bez cukru.

Otoky

Čajové sáčky černého čaje jsou skvělým způsobem, jak zmírnit otoky a uklidnit pokožku od řezných ran, kousnutí hmyzem. Mohou být skvělým pomocníkem i při zánětu spojivek a dokonce i bolesti zubů. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem čaj zmírňuje otoky, zklidňuje podráždění a přináší úlevu.

Opary

Černý čaj obsahuje určité množství alkálií, které mohou neutralizovat kyseliny, což je užitečné v boji proti oparům. Stačí na postiženou oblast nanést vlhký čajový sáček 3-4krát denně.

Nadměrné pocení nohou

Nadměrné pocení nohou doprovázené nepříjemným zápachem může být vyřešeno černým čajem. Namočte si nohy do slabého černého čaje, jeho antibakteriální účinky stáhnou póry a sníží pocení.

Prevence mrtvice a srdečních chorob

Všechny druhy čaje jsou bohaté na antioxidanty, jejich největší koncentraci ale najdete v zeleném čaji. Zdraví srdce a cév se neobejde bez 1-2 šálků zeleného čaje denně. 

Prevence demence

Studie potvrdily, že starší lidé, kteří pili pouze jeden šálek zeleného čaje denně, skončili v kognitivních testech o 38%  lépe než jejich vrstevníci, kteří zelený čaj nepili vůbec.

Akné

Trápí-li vás akné, vyzkoušejte obklady ze zeleného čaje nebo si zeleným čajem opláchněte obličej. Zmírní zánět, zklidní pokožku a antibakteriální vlastnosti urychlí hojení pupínků.

Bolest v krku

Teplý mátový čaj je skvělý pro zahnání bolesti v krku. Uklidní sliznici a zničí bakterie způsobující zánět.

Stres

Heřmánkový čaj je prověřený lék na stres a úzkost. Můžete jej užívat jak ve formě nápoje, tak i koupele. Zároveň je vynikajícím lékem na nespavost.

Žaludeční vředy

Heřmánek také obsahuje látky, které zpomalují vývoj bakterií způsobující žaludeční vředy. Pro ještě lepší účinky přidejte med.

Obrázky: Pixabay