Silné bolesti a křeče během menstruace: Možná řešení navržená odborníky

Menstruační křeče, jen málokterá žena je neprožila a netrpí na ně. Ty z nás, které každý měsíc přepadne bolest a křeče v břiše, moc dobře vědí, že někdy může být stav natolik nepříjemný, že nejsme schopné ani vylézt z postele. V takových případech situaci řešíme léky proti bolesti, ledujeme nebo naopak nahříváme oblast podbřišku a čekáme, že za pár dní vše opět odezní. Zeptali jsme se gynekologů, dietologů a reflexologů, jak se s tak nepříjemnými menstruačními křečemi můžeme vypořádat, aby každá žena konečně zvítězila nad svým tělem. Zde jsou tři možná řešení.

Léky proti bolesti

Při prvním podezření na bolest užijte ibuprofen. Blokuje produkci prostaglandinů, chemických látek v těle, které způsobují kontrakce v děloze. Můžete užívat až 800 mg každých 6 – 8 hodin. Pokud léky nepomohou, zeptejte se svého gynekologa, zdali můžete užívat antikoncepční pilulky, které zastaví menstruaci a příznaky premenstruačního syndromu.

Strava

Studie ukazují, že konzumace 1 200 mg vápníku denně pomáhá zmírnit spoustu nepříjemných příznaků menstruace, včetně křečí, tvrdí výživoví poradci. Zvyšte příjem soli, hydratujte tělo a konzumujte mléčné výrobky. Můžete také užívat doplňky stravy s vitamínem D, který pomáhá vstřebávat vápník.

Masáže

V případě, že není možné navštívit reflexologa, můžete si ulevit masážemi v oblasti břicha, dolních končetin, zejména palců u nohou, které pomáhají při celkové relaxaci, teplými koupelemi a nahřívacími polštářky v oblast žaludku. Také se vám uleví, pokud si lehnete do polohy plodu.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Onhealth.com