Skupina přátel zachránila zoufalého psa, bojujícího o holý život, ze skutečně neobvyklé situace. Na takovém místě by ho nikdo nehledal

Tomu se říká být ve správný čas na správném místě! Když byla Christine se svou potápěčskou organizací uprostřed Karibského moře, její přítel zahlédl něco neobvyklého uprostřed moře zamořeného žraloky. Skupina potápěčů si nejdříve myslela, že se jedná o ptáka, ačkoli byli několik kilometrů daleko od břehu, ale brzy si uvědomili, že se jednalo o psa, jenž se zoufale snažil zůstat naživu. Než stačili otočit loď, jedna členka skupiny zareagovala ihned. „Všechno ve mně křičelo: „Dejte toho psa z vody“ a vrhla jsem se do moře,“ vypráví Linda. Ve vodě se na psa snažila mluvit, aby si získala jeho důvěru a jemně jej objala kolem těla a směřovala zpět k lodi.

Když se vyčerpané zvíře podařilo dostat na loď, příhodně jej skupina potápěčů pojmenovala Lucky. Vypadal poněkud dezorientovaně a třásl se. Nikdo neměl absolutní tušení, jak se Lucky mohl dostat do takové situace, zdali vypadl z lodi nebo si hrál příliš blízko břehu. Naštěstí byl shodou okolností jeden z potápěčů veterinář a Luckyho vyšetřil. Zjistil, že je v dobrém stavu. Po návratu na souš byl předám humánní společnosti, jejíž zaměstnanci se snažili najít Luckyho majitele prostřednictvím sociálních sítí a letáků po celém ostrově. Bohužel neúspěšně!

Štěstí v neštěstí

Ale i přesto měl Lucky štěstí. Jeden z párů na lodi se rozhodl si jej adoptovat pro sebe. Musí si ale ještě měsíc počkat, než mu skončí karanténa a poté se proletí až do Seattlu, kde začne svůj nový život s Bobem, Brianem a jejich psem Jaxem. Skupina, která je zodpovědná za záchranu Luckyho života, zůstala stále v kontaktu a neuvěřitelná příhoda, která se jim stala, je akorát stmelila dohromady.

Je neuvěřitelné, co vše můžete zažít na místech, kde byste to nečekali. Možná se jednalo o neštěstí ve štěstí a možná to byl osud. Co říkáte na dnešní příběh o úžasné záchraně? Sdílejte jej se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: petcentral.chewy.com