Slavný moderátor byl se svými nekonvenčními rozhovory legendou oboru. Hosté ho ale dokázali překvapit a nemuselo jít vždy o lidi

Nejlepší moderátor všech dob? Pro mnohé Američany je to rozhodně Johnny Carson, který byl hvězdou pořadu „The Tonight Show“ od roku 1962 do 1992 a řadí se tak mezi moderátorské legendy. Byl známý svými komediálními i nevšedními výstupy, ale i jeho uměli hosté překvapit. V dobovém záznamu z 28. února 1978 se to podařilo orangutaním sourozencům, posuďte sami.

Apel na ochranu životního prostředí

Johnny Carson často ve svých pořadech zdůrazňoval témata, která se týkala ochrany životního prostředí. Ne jinak tomu bylo v díle, kterého se účastnila Joan Embery známá ochránkyně přírody a environmentální aktivistka, která svůj výstup začala s ptákem zoborožcem, který je kriticky ohrožený kvůli pytlákům, kteří prodávají na černém trhu jejich rohovinovou přilbici.  V přírodě navíc mají potíže i při hnízdění. Už tento pták ze ZOO v San Diegu Johnnyho zaujal.

Dvojčata Locke a Lisa

Dalším překvapením Joan, které si připravila pro Johnnyho, však byla dvojčata, která přijala do studia oděná v rozkošných oblečcích jako lidská miminka a samozřejmě přijela ve stylovém golfovém kočárku pro dvojčata. Pětiměsíční zvířecí dvojčátka orangutanů na sebe strhla okamžitě veškerou pozornost. A zatímco malá Lisa se uvelebila na klíně Johnnyho hosta Eda McMahona, sameček orangutana Locke se vydal do náruče přímo hlavnímu moderátorovi. Užíval si nejen jeho pohledů a objímání, ale také láskyplných slov, které byly rozhodně mimo jakýkoli scénář, stejně jako pevný stisk moderátorových vlasů na zátylku.

2044 dílů během 30 let

Johnny Carson uváděl pořad s názvem „The Tonight Show Starring Johnny Carson“ dlouhých 30 let, během nichž natočil s hosty neuvěřitelných 2044 dílů. Byl skvělým bavičem a uměl reagovat na aktuální témata i pracovat s hosty bez jasně daného scénáře. Překvapoval své hosty nevšedními dotazy i perfektními znalostmi. V jeho show se objevovaly politické špičky i herecké legendy. Nezapomínal ale také na významné osobnosti z oblasti vědy, techniky nebo kultury.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com