Slepý muž poprvé na vlastní oči vidí manželku a synka. Slova, která řekl bezprostředně poté, bude mít zajisté jeho žena na paměti po zbytek života

Každý z nás má k dispozici pět smyslů, které nám umožňují každodenní činnosti. Většina z nás je přitom považuje za naprostou samozřejmost. Jedná se pochopitelně o hmat, čich, sluch, zrak a chuť. Vůbec si neuvědomujeme, že existuje mnoho lidí, kterým některý z těchto smyslů zcela chybí. To vážným způsobem ovlivní kvalitu jejich každodenního života a musí se naučit dělat mnoho věcí zcela jinak a zvyknout si na život, který si nikdo z nás nedokáže představit.

Zrak je jedním z hlavních smyslů

Zrak je pro náš život neskutečně důležitý a mnoho z nás ho i přesto bere jako samozřejmost. Mnoho lidí má se zrakem potíže a musí nosit brýle nebo kontaktní čočky. Existují ovšem i lidé, kteří nemají takové štěstí a ztratili svůj zrak kompletně. Nevidí vůbec nic nebo jen hrubé obrysy předmětů, což silně ovlivňuje jejich život.

Gene stejně jako mnoho jiných trpěl částečnou slepotou

To mu umožňovalo vidět pouze mlhavé obrysy toho, co bylo přímo před ním. Poté ale dostal jedinečnou příležitost vyzkoušet a nechat si speciální brýle, které lidem umožňují vidět věci, i když mají vážné poškození zraku. Jedná se o revoluční technologii, která může postiženým lidem umožnit žít svůj život stejně, jako to děláme my ostatní.

První pohled na rodinu ho dojal k slzám

Gene nikdy v životě neviděl obličej své manželky ani malého syna. Jakmile si nasadil brýle, na tváři se mu objevil obrovský úsměv. Podíval se na svou ženu a poté i na svého syna a bylo vidět, že má slzy v očích. Tento okamžik se stal velmi důležitým pro něj i jeho rodinu a zaručeně na to nezapomene nikdo z nich.

Nezapomenutelná slova

Slova, která řekl Gene téměř ihned po nasazení brýlí, bude mít zajisté jeho žena na paměti po zbytek jejich života. Jednalo se jen o krátkou větu, ale bylo v ní cítit hodně lásky. Gene řekl jen: „Je moc krásná.“ Muž nikdy neviděl svou ženu, která mu porodila syna. Když k tomu konečně došlo, nedokázal skrýt nadšení a dojetí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Distractify.com