Snadná, rychlá a úsporná výroba předložky do koupelny

Je příjemné vystoupit z horké sprchy a vkročit místo na studené dlaždice na měkoučký, teplý kobereček. Ještě hezčí ale je, když si takovou předložku vyrobíte vlastníma rukama a nebude vás to stát ani korunu. Stačí jen trocha šikovnost a tři staré ručníky dle vlastního výběru.

Výroba předložky do koupelny ze starých ručníků

Připravte si tři staré osušky standardní velikosti v různých barvách, válečkový nůž nebo nůžky, jehlu, silnou nit a řezací podložku.

Nyní se pusťte do práce. Nejdříve položte osušku na řezací podložku a pomocí válečkového nože látku nařežte na stejně široké pruhy asi 7,5 cm. Zapošité okraje ručníků odstřihněte.

Takto zopakujte se zbylými osuškami. Položte tři různě barevné proužky na sebe a sešijte podél úzké, dlouhé strany k sobě.

To stejné proveďte s ostatním materiálem. Nyní začněte tvořit copánky, které vždy ve středu sešijte bavlnkou, aby neměly tendenci se rozlézat. Konce každého copánku přišijte k dalšímu a dalšímu, dokud vám nevznikne jeden dlouhý. Začněte upevňovat do pravidelné spirály a zafixujte mezitím silnými stehy. Nyní zašijte konec ke spodní části rohožky.

Kobereček máte hotový. Je neobvyklý a vytvořit jej můžete v podstatě z čehokoli, nejen ze starých ručníků, ale například i triček.

Obrázky: Cpykami