Snadné cviky na židli pro posílení břišních svalů. Zvládnete je i během pracovního dne

Příliš dlouhé sezení může poškodit naše zdraví, nemluvě o oblasti pasu. Ale co s tím, když máme sedavé zaměstnání, kde musíme trávit minimálně osm hodin denně. Proto se s vámi chceme podělit s několika užitečnými cviky, které můžete provádět jak doma, tak i v práci. Kromě toho, že jsou tato cvičení zdraví prospěšná, měla by vám také poskytnout dostatek energie na celý zbytek dne.

Cvičení č. 1: Zvedání kolene

Na židli držte rovná záda a snažte se nedotýkat opěradla. Chodidla mějte na podlaze v šířce boků. Nadechněte se a zvedněte pravé koleno k hrudníku. Držte pár vteřin a spusťte nohu dolů. Při klesání vydechujte. Totéž proveďte s levým kolenem. Opakujte 20 – 30krát na každou stranu. Toto cvičení nejen spaluje tuk, ale také zlepšuje trávení a posilujte břišní svaly.

Cvičení č. 2: Zvedání obou kolen

Chytněte se rukama za židli a zvedněte obě kolena k hrudníku. Zpevněte břišní svaly. Spusťte kolena pomalu dolů, aniž byste se dotkli země a opět zvedněte. Opakujte 10 – 20krát.

Cvičení č. 3: Zvedání kolen s ohýbáním těla

Posaďte se na kraj židle a záda se pokuste držet rovně. Oběma rukama se pevně chytněte za židli a ohněte své tělo na jednu stranu, což znamená, že budete sedět jen na jedné polovině hýždí. Nohy držte u sebe a zároveň se pokuste zvednout kolena jako u předchozího cviku. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na druhou stranu. Cvičení provádějte 10 – 20krát na každý bok. Ideální cvičení pro váš pas.

Cvičení č. 4: Ohýbání

Nohy držte na zemi a ruce zvedněte do výšky ramen. Otočte horní část těla doprava a natáhněte se dopředu, abyste se dotkli pravé nohy levou rukou. Chvíli držte a poté se vraťte do výchozí polohy. Totéž proveďte na druhou stranu. Cvičení opakujte 20 – 30krát na každou stranu.

Cvičení č. 5: Zvedání těla

Pevně se chytněte židle a pokuste se nadzvednout tak, aby vaše nohy i boky visely ve vzduchu. Následně zvedněte kolena k hrudníku a držte po dobu 15 sekund. Vraťte se do původní polohy a dýchejte. Opakujte alespoň 4x. Cvičení velice rychle spaluje tuk a tvaruje vaše záda, ramena i břišní svaly.

Cvičení č. 6: Loket a koleno

Opět se posaďte na židli a snažte se držet rovná záda, aniž byste se jimi dotýkali opěradla. Ruce si položte na zadní část hlavy, zvedněte pravé koleno a pokuste se ho dotknout levým loktem. Vraťte se do původní polohy. Opakujte 15x na každou stranu. Cílem je provést 4 sady po 15 opakováních na každou stranu. Cvik je dobrý především pro váš pas, protože pracuje se šikmými a spodními břišními svaly. Jen se musíte stále ujišťovat, že se loket vždy dotkne vašeho kolena.

Obrázky: Pixabay