Zakoupené ručníky a také ručníky v lepších hotelech se vyznačují nadýchaností a hebkostí, kterou bychom u našich vlastních ručníků a osušek chtěli uchovat po každém jejich praní. Opak je však bohužel často pravdou a pokud nevíme, jak na to, máme tendenci po čase koupit zase nějaké nové ručníky, ačkoliv těm starším nic není, jen už nejsou na omak zdaleka tak příjemné jako na začátku.
Pokud se ručník do takového stavu již dostal, je poměrně náročné mu jeho původní měkkost zase vrátit. Je tedy mnohem lepší vědět, jak se o ručníky starat, aby si své původní skvělé vlastnosti udržely co nejdéle. Navíc, jak zjistíte, není to nijak složité. Jen je třeba věnovat pozornost zejména
- Kvalitě ručníků při jejich koupi
- Správnému praní
- Správnému sušení
Dbejte na kvalitu ručníků
Dlouhověkost ručníků v jejich co nejlepší formě začíná už u nákupu. Přednost byste měli dát kusům s větší gramáží, minimálně však 450 g/m2. S vyšší gramáží totiž souvisí také vyšší hebkost produktu.
Pravidla praní ručníků
Pokud jde o praní, ručníky byste nejprve měli rozdělit a prát zejména ty bílé odděleně od barevných. Doporučuje se také, abyste pračku příliš nezaplňovali. Nejlepší teplota, při které ručníky prát, je 40 °C, pokud jsou však znečištěné, můžete teplotu zvýšit, ale pouze do 60 °C.
Pokud jde o volbu pracího prostředku, na ručníky je lepší tekutý prací prášek nebo prací gel. Při praní ručníků však vynechejte aviváž nebo ji přidejte jen nepatrné množství kvůli vůni.
Abyste ručníky dokonale zbavili všech nečistot a přispěli k zachování jejich měkkosti, doporučuje se přidat do pračky také bílý ocet.
Pravidla sušení ručníků
Pokud máte sušičku, můžete ji k sušení ručníků použít naprosto bez obav. Pokud ji však nemáte, nedoporučuje se sušit mokré ručníky na zapnutých radiátorech. Pokud k jejich sušení použijete stojací sušák, spíše je rozložte. Ručníky nikdy nežehlete, nechte je uschnout a poté je jen podle potřeby protřepejte a složte.
Obrázky: Pixabay