Spalujte kalorie bez námahy. Hubnout můžete i spánkem nebo hygienou

I když jsou strava a cvičení základním kamenem každého plánu na hubnutí, existuje mnoho dalších metod, jak dodat vašemu metabolismu vzpruhu, některé jsou dokonce i relaxační, jako je příjemná horká koupel. S těmito triky můžete spálit kalorie, aniž byste se vůbec snažili.

Konzumujte více bílkovin

Nemusíte držet striktní dietu pouze s bílkovinami, stačí jen zařadit jejich větší množství do svého jídelníčku. Jednoduchý proces trávení jídla podporuje spalování kalorií a bílkoviny jsou makroživinou, která spotřebovává nejvíce energie (potřebují ke strávení mezi 20 % a 30 % kalorií z potravy, ve srovnání se sacharidy, kterých potřebují pouze 5 % až 15 %). Nicméně jako všechno, i příjem bílkovin musí být v míře. Pokud překročíte množství, můžete přetížit ledviny.

Dejte si horkou koupel

Podle výzkumu z univerzity v Loughborough, který studoval účinky různých cvičení na cukrovku 2. typu, měla hodina strávená ve velmi horké vodě (40 stupňů) stejný účinek jako 30minutová chůze. To znamená, že vám horká lázeň pomáhá spálit asi 140 kalorií.

Ukliďte si celý dům

Zabijte dvě mouchy jednou ranou. Úklid vám může pomoci spálit asi 100 kalorií za hodinu. Je pravda, že uklízení není zrovna nejžádanější práce, ale určitě si s větší motivací uspořádáte skříně a utřete prach, pokud budete vědět, že vám to pomůže zhubnout.

Pijte zelený čaj

Katechiny v zeleném čaji zvyšují spalování kalorií a pomáhají odbourávat tuk. Podle výzkumu provedeného na obézních thajských mužích spálili ti, kteří pili zelený čaj, v průměru o 183 kalorií více denně.

Hubněte spánkem

Je to tak, je možné spalovat kalorie, aniž byste vstali z postele. Studie Chicagské univerzity prokázala, že noční spánek, tedy asi 8 a půl hodiny, pomáhá spalovat více tuku. Pomůže vám to ale i v případě, že nedržíte dietu, protože spánek je nezbytný pro regulaci hormonálního systému a s ním i mechanismus hladu, který se vymkne kontrole, když málo spíme kvůli zvýšení hladiny ghrelinu, hormonu, který stimuluje hlad, snižuje výdej energie a podporuje ukládání tuku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Glamour.com