Znaky, že nejste blázen, ale génius. Nedokážete brzy spát, nejlepší nápady máte v noci a rádi chodíte nazí

Zjišťujete postupme času, že se až příliš odlišujete od svého blízkého okolí? Pokud ano, často si můžete myslet, že vy jste ti zvláštní, kteří by možná měli vyhledat odbornou pomoc, ale může tomu být přesně naopak. Velcí géniové se často vyznačovali vlastnostmi nebo zvyky, které jen podporovali jejich fungování mozku. Pokud tedy nemůžete ráno vstát z postele a nejste zrovna ranní ptáče, možná se nejedná o otázku lenosti, ale geniality.

Nemůžete brzy vstávat

To se stalo Picassovi, jednomu z nejvýznamnějších malířů naší doby. Nikdy nevstával brzy a přitom stihl vytvořit tolik fantastických děl.

Máte rádi mystiku

Pro velké génie, jako je Isabel Allende, byla neviditelná energie mystiky zásadní. Vždy, když začala psát, zapálila svíčku a skončila, když svíčka zhasla. Také začíná všechny své knihy 8. ledna.

Lépe se vám pracuje s kocovinou

Nepohodlí a bolesti hlavy jsou velmi silné motory pro tvoření, věřte tomu nebo ne. Ve skutečnosti irský malíř Francis Bacon den před nástupem do práce vypil 6 lahví vína.

Bez oblečení se lépe soustředíte

Benjamin Franklin zjistil, že je inspirativní chodit bez oblečení. „Sedím ve svých pokojích bez oblečení, půl hodiny nebo hodinu, v závislosti na ročním období, čtu a píšu,“ řekl.

Lépe se vám pracuje vleže

Totéž se stalo Descartovi, otci moderní filozofie, a Trumanu Capotemu, mistru písma. Poznali, že nemohou pořádně přemýšlet, pokud neleží. Capote dokonce trávil čas v posteli se svým psacím strojem.

Myslí vám to lépe ve vaně

Možná si myslíte, že nejlepším prostředím k přemýšlení jsou mýdlové bubliny a pobyt ve vodě. Woody Allen také uznává, že inspiraci nachází pod sprchou.

Jste maniak

Pokud máte koníčky, jako je řazení věcí podle velikosti, vytváření rovných čar nebo jste posedlí sudými čísly, můžete mít k Beethovenovi blíže, než si myslíte. Tento slavný hudebník musel osobně spočítat a vybrat 60 kávových zrn, se kterými připravoval snídani.

V noci se více inspirujete

Během dne nejste schopni se soustředit. Auta, telefon nebo světlo odvádějí pozornost. Spisovatel Franz Kafka a filozof Marcel Proust uvažovali stejně jako vy. Kafka psal od půlnoci, aby ho nic nerušilo, a Proust přes den spal.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Independent.co.ukMentalfloss.com