Špatná léčba koronaviru může ohrozit život pacientů. Doktoři upozorňují na podávání kyslíku

Při léčbě koronaviru jsou důležité správné postupy léčby, aby se předešlo šíření infekce do plic, jejichž napadení může mít až fatální následky. Podle některých doktorů však právě tato oblast bývá v poslední době zdrojem mnoha různých chyb a nedostatků. Vytvoření přesné metodiky je však poměrně komplikované vzhledem ke stále omezenému množství informací o koronavirové infekci.

Komplikace v podobě pneumonie

Velmi závažná komplikace, která se může objevovat při nákaze koronavirem, je složitá forma pneumonie. Podoba pneumonie je však v mnoha úhlech pohledu speciální, protože jde o zvláštní atypickou formu, kdy je náročná i samotná intubace, což značně ztěžuje pomoc pacientům, kteří tak mohou zemřít za velmi složitých podmínek.

Podávání speciálních antibiotik

Mezi způsoby, jak zastavit koronavirus ještě ve chvíli, než přímo napadne plíce a začne působit nepříjemné problémy, patří podávání speciálních antibiotik. Pozor je však potřeba dávat na to, že některé z používaných léků mohou jednotlivé příznaky ještě zhoršit a značně tím zkomplikovat samotnou léčbu.  Tato situace je tak velmi složitá hlavně pro lékaře, kteří mnohdy nevědí, co mají použít ,aby dosáhli optimálního výsledku a snížili rizika případného problému.

Pozor na předávkování kyslíkem

V rámci pomoci při postižení plic se podává kyslíková terapie. Jenže předávkování kyslíkem může mít nepříjemný vedlejší účinek. Jde o mozkový edém, kdy tělo reaguje na velké množství kyslíku otokem. Z toho důvodu je nesmírně důležité správné dávkování, díky kterému nedojde k nečekané reakci těla, ale léčba bude mít pozitivní efekt a pomůže při problémech s koronavirem.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Tudasfaja.com