Chůze je lék. Procházka o samotě poskytuje tělu i duši spoustu výhod

Chůze je skvělým nástrojem, jak se udržovat v kondici a zároveň si vyčistit hlavu. Zpravidla se rádi vydáváme na procházku minimálně ve dvou, ale věděli jste, že chůze o samotě poskytuje vašemu tělu i duši spoustu výhod? Zde je několik důvodů, proč si užívat procházku jen sami se sebou.

Vlastní tempo a trasa

Není nic lepšího, než když nemusíte brát v úvahu potřeby ostatních. Během procházky o samotě si můžete nastavit své vlastní tempo i cíl. Nebo se jen tak v polovině cesty rozhodnout, že to vezmete jinou trasou. Tímto způsobem objevujete všechna nová místa je pro sebe.

Soustředění na okolní prostředí

Když jdete sami, mnohem lépe vnímáte své okolí. Vidíte a slyšíte více – od šustění listí až po cvrlikání ptáků a vítr v korunách stromů. Protože objevujete a vnímáte pokaždé nové a nové věci, zdá se vám i vaše standardní trasa jiná.

Pryč se stresem

Pro spoustu lidí je obtížné se skutečně zbavit stresu. Procházka je ale jedním z nejlepších nástrojů, jak si vyčistit hlavu a vyprodukovat ještě více endorfinů, hormonů štěstí, které mají antidepresivní účinky, stimulují duševní zdraví, citlivost na stres a bolest a dodávají vám euforické pocity.

Správná hudba

Výhodou chůze o samotě je samozřejmě to, že se můžete zcela izolovat a opravdu odpočívat. Pokud je pro vás obtížně chodit sami, vyberte si nějaký pěkný podcast nebo nastavte seznam oblíbené hudby a dopřejte si rozptýlení.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wandel.nl