Špatnou funkci ledvin tělo projevuje specifickými signály. Odhalte je včas a zabraňte poškození dalších orgánů

Tělo je složitý stroj, který pracuje komplexně a porucha jedné součásti se dříve či později projeví všude. Jen zdravé orgány mohou vzájemně správně kooperovat a zajistit nám dlouhý a bezstarostný život. Vlivem životního stylu a znečišťování životního prostředí to ale naše těla s námi nemají jednoduchá. Sami sebe totiž v mnoha případech poškozujeme tím, co jíme za potraviny, v jakém prostředí se pohybujeme a v jakém psychickém stavu se právě nacházíme. To se pak odráží na zdraví našich orgánů. Jedním z takových, které jsou prostředím velmi zatěžovány, jsou ledviny. Pracují totiž jako hlavní čistička organismu a zbavuje naše tkáně odpadních a toxických látek. Co se ale stane, když přestanou fungovat správně?

Ledviny udržují tělo čisté a s dostatkem minerálů

Dvě ledviny ve tvaru velké fazole se nacházejí v bederní oblasti po obou stranách páteře. Mají na starosti filtraci krve od odpadních látek metabolismu a také od zplodin, které do něho posíláme prostřednictvím stravy a dýchání.

Na jedné straně tak mají na starosti tvorbu moči na vyplavení nadbytečné vody a toxinů a na straně druhé rovněž zajišťuje rovnováhu důležitých minerálů, jako je draslík a sodík, které jsou sice důležité, ale ve vysoké koncentraci mohou i škodit.

Špatná funkce ledvin se proto projevuje na těchto dvou základních funkcích. Jak to ale poznáme?

Extrémní únava, nedostatek energie a potíže se soustředěním

Nahromaděné toxiny zatěžují fungování celého systému těla. Když se naše tělesná skládka toxického odpadu rozroste nad úměrnou hladinu, začnete se cítit unavení a slabí, což se odrazí i na vašich mentálních schopnostech. Paměť a soustředění tak dostávají pořádně na frak.

Špatný spánek

To je opět důsledkem otravy nahromaděnými toxiny v těle. Ačkoliv totiž cítíme únavu, naše tkáně jsou příliš zaneřáděné na to, aby se mohly během spánku náležitě obnovovat a někdy kvůli tomu ani zdravý spánek není možný. Často se v tomto případě objevuje apnoe a další spánkové poruchy.

Změny v moči

Jelikož se ledviny starají o produkci moči, jejich nefunkčnost se nejviditelněji projevuje právě zde. Jakákoliv změna v barvě, konzistenci či zápachu moči může značit potíže s ledvinami, které nejsou schopné řádně vykonávat svoji činnost. Pakliže máte nutkání močit častěji než obvykle nebo si všimnete krve či jiných příměsí v moči, měli byste neprodleně vyhledat lékaře.

Obrázky: Freepik