Příznaky, kterými vám tělo sděluje, že je plné těžkých kovů

Jsou toxické i v minimálních koncentracích a pomalu vám otravují život. Doslova. Řeč je o těžkých kovech, které se vyskytují zhusta v okolním prostředí, ale také v některých potravinách. Mezi nejběžnější těžké kovy, které získaly svůj název podle vysoké molekulární hustoty, patří zejména rtuť, hliník a olovo. Ty se v lidském okolí vyskytují nejčastěji. Jsou v jídle, ve vodě i ve vzduchu. A tělo je z nich absorbuje a hromadí uvnitř svých orgánů, které mají s jejich odstraněním nelehkou práci. To vám pak dá tělo najevo výskytem specifických varovných signálů. Víte, které to jsou?

Nevolnost

Nejčastější příznak akutní otravy těžkými kovy. Vyskytuje se ve chvíli, kdy jste byli vystaveni velkému množství těžkých kovů naráz, obvykle z kontaminovaného vzduchu v nevhodném prostředí či ze stravy, která byla vyprodukována na kontaminovaném místě. Právě nevolnost je prvotním signálem, že je něco špatně.

Zvracení

Zvracení je doprovodný příznak nevolnosti při akutní otravě vysokým množstvím těžkých kovů. Tělo se jich tímto způsobem zoufale snaží zbavit.

Bolesti hlavy

V tomto případě se nejedná o akutní, nýbrž chronickou otravu a dlouhodobé vystavení působení nějaké úrovni hladiny těžkých kovů. Hromadící se toxiny v těle mohou způsobit zdánlivě nevysvětlitelné, urputné a neustupující bolesti hlavy.

Potíže s dechem

Toxické těžké kovy mohou způsobit komplikace v dýchacím systému. Právě obtížné dýchání bývá typickým průvodním jevem při otravě rtutí.

Kožní problémy

Kožní vyrážky a ekzémy jsou typickým příznakem předávkování těla toxickými látkami, kterých se tělo zbavuje prostřednictvím kožních pórů. Ty jsou tak pod velkým náporem a dávají to jasně najevo.

Křeče a bolesti břicha

Křeče v břiše jsou dalším typickým příznakem otravy těžkými kovy, které začínají způsobovat poškození v různých částech těla. Při dlouhodobém působení mohou poškodit i reprodukční orgány.

Obrázky: Freepik