Špatný polštář znamená špatný spánek. Průvodce výběrem toho správného

Klidný spánek vyžaduje nejen ticho a klid, ale i správné nástroje, jako je matrace, která vyhovuje potřebám vašeho těla, polštář, jenž poskytuje dostatečnou oporu pro váš krk i ramena a peřinu, aby vás udržovala v teple a pohodlí celou noc, aniž byste se potili a bylo vám horko. Abyste zjistili, co je pro vás nejlepší, zpravidla se jedná o metodu pokus – omyl. Dnes vám ale ukážeme, jak bezpečně poznáte, že celou dobu spíte na špatném polštáři.

Hledáte pohodlí

Jednou z hlavních funkcí, kterou by měl polštář splňovat, je pohodlí. Jasným znamením, že váš polštář pro vás není vhodný, je tedy neustálé házení hlavou a přetáčení při snaze usnout.

Budíte se s bolavým a ztuhlým krkem

Dalším znakem je brzké buzení kvůli bolavému a ztuhlému krku. Použití materiálu s vysokou hustotou, jako je latex nebo paměťová pěna, může držet svůj tvar déle, což umožňuje rovnoměrnější podporu a pohodlí.

Nesprávné zarovnání těla

Nechte se vyfotit, jak ležíte na zádech a na boku. Zjistíte, zdali polštář vyplňuje vaše přirozené zakřivení páteře a tím umožňuje vaší hlavě odpočívat v souladu s vaší hrudí a rameny. V tomto případě je skvělou volbou dvojitý obrysový polštář.

Obrázky: Pixabay