Kde na těle ukládáte tuk je zásadní pro optimalizaci jídelníčku a úspěšnému hubnutí. Správnou stravu určí typ vaší postavy

Každá žena má určitý typ postavy a podle toho se obléká. Možná ale nevíte, že byste podle své postavy měli také stravovat. Můžete díky tomu sestavit ideální jídelníček, který vám pomůže udržet si zdravou váhu. Různé typy těla mají tendenci ukládat tuk na různých místech. Vědět, kde na těle ukládáte tuk je velmi důležité a může vám to pomoci najít potraviny, které se k vám nejvíce hodí. Vyzkoušejte následující tipy a uvidíte, že se budete cítit skvěle a zhubnete na svou ideální váhu.

Obdélník

Možná vám přirovnání s obdélníkem přijde trochu podivné, ale skutečně existuje. Jedná se obdélníkový tvar těla, který je charakteristický úzkými boky a téměř neznatelným pasem. Ženy s tímto typem postavy nepřibírají snadno a udržují si štíhlou linii, ale stále by mělo být prioritou dodržovat zdravou stravu. Koneckonců jídelníček není jen o hmotnosti, ale také o zdraví vašeho těla. Co byste s tímto typem postavy měly přidat do svého jídelníčku?

Rozhodně do svého jídelníčku zařaďte rostlinné bílkoviny a zdravé tuky, jako je avokádo, mandle nebo losos. Vyhýbejte se sladkostem a rychlému občerstvení a místo toho si raději doma uvařte zdravé jídlo nebo najděte restauraci, která nabízí zdravé alternativy. Přidejte do svého jídelníčku také olivový olej, ořechy, libové bílkoviny a komplexní sacharidy, jako je ovoce, zelenina a fazole. Díky tomuto jídelníčku si udržíte štíhlou postavu a přitom posílíte své zdraví.

Jablko

Ženy s tělem ve tvaru jablka mají často drobné problémy s oblékáním a velké problémy s přibíráním na váze. Navíc mají většinou tendenci přibírat kolem střední části těla, kde je hubnutí velmi složité. Pro redukci váhy a získání zdravé hmotnosti byste měly jíst menší jídla častěji (5-6krát denně), abyste udržely svůj metabolismus neustále v chodu. Jezte potraviny bohaté na vlákninu spolu s ovocem a zeleninou.

Nezapomínejte ani na potraviny bohaté na vitamín C, protože ten pomáhá snižovat hladinu kortizolu v těle, což způsobuje přesun tuku do vašeho středu. Ujistěte se, že vaše strava obsahuje potraviny bohaté na probiotika, které pomáhají s regulací trávení. Vyhýbejte se naopak potravinám, které mohou působit zánětlivě a zpomalovat metabolismus, jako rychlé občerstvení, chléb a určitá zelenina, která má tendenci nadýmat.

Hruška

Postava hrušky patří v Evropě mezi nejčastější. Charakteristické pro ni je, že jsou boky větší než poprsí. Z tohoto důvodu můžete mít tendenci přibírat na váze právě kolem boků a stehen. Proto byste se měli snažit vyhýbat potravinám s vysokým obsahem sodíku a rafinovaným sacharidům, jako je chléb, nudle nebo rýže. Do svého jídelníčku naopak zařaďte potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako je maso, ryby nebo vejce.

Ujistěte se, že také jíte hodně čerstvého ovoce. Meloun a ananas vám pomohou s odstraněním toxinů, které zpomalují váš metabolismus. Doporučuje se také pití zeleného čaje nebo jiného bylinného čaje pro povzbuzení. Kromě toho nezapomínejte na dostatek vlákniny. Zvýšení hladina estrogenu může způsobit usazování tuku v hýždích a stehnech. Konzumace nerozpustné vlákniny může pomoci snížit vysokou hladinu estrogenu ve vašem těle, díky čemuž budete snáze hubnout.

Přesýpací hodiny

Ženy s tvarem přesýpacích hodin mají velké štěstí, protože právě tuto postavu by si přála většina žen. Navíc přibírají rovnoměrně po celém těle, ale špatná strava může snadno způsobit zadržování vody a přetížení organismu. Z tohoto důvodu byste měly jíst 5-6 malých jídel denně, abyste udrželi svůj metabolismus neustále v chodu. Co zařadit do jídelníčku?

Je to velmi jednoduché. Důležité pro vás bude hlavně čerstvé ovoce, zelenina a zdravé tuky z libových bílkovin. Vyhnout byste se naopak měly rafinovaným sacharidům, jako je bílý chléb, nudle nebo rýže. Naprostou samozřejmostí je také vynechání sladkostí. Držte se zdravé stravy plné plnohodnotných potravin a uvidíte, že budete mít vždy ideální hmotnost a budete vypadat dokonale.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Vix.com