Srdce na pravém místě. Muž vyrábí herní prostěradla pro děti v nemocnicích

Pobyt v nemocnici je obtížný i pro dospělé, natož pro nemocné děti. Samotný fakt, že je dítě nemocné, a musí po určitou dobu pobývat v nemocnici bez svých blízkých, oblíbených hraček a možnosti jít si ven zaběhat, je sám o sobě frustrující. Když se k tomu připočte strohé prostředí nemocnice, kde je všechno jenom bílé a není tu nic zábavného, je to pro děti nuda a stres. 

Tváří v tvář takové situaci malého dítěte byl postaven Kevin Gatlin ze Severní Karolíny, jehož přítel měl nemocného syna, kterého jednoho dne společně navštívili. Když Kevin zjistil, jak smutné a bezduché dny tam chlapec musí trávit, dostal brilantní nápad: prostěradla a povlečení proměnil na obří deskové hry.

Inspiraci získal ve své vlastní rodině

Kevin Gatlin se rozhodl pomoci nebohým dětským pacientům uzavřeným ve strohých nemocnicích a dal vzniknout nápadu na speciální pestrobarevné povlečení na postel, které zároveň slouží jako herní plány na různé deskové hry. Inspirací k tomuto nápadu mu přitom byla neobvyklá řešení, k nimž musela přistoupit jeho vlastní manželka v jejich bytě.

„Kvůli nedostatku prostoru moje žena používala synovu postel jako stůl. Ve chvíli, kdy jsem navštívil přítele, jehož syn byl v nemocnici, jsem si uvědomil, že děti jako on mají v nemocnici jen velmi málo stimulace. Jejich svět je omezen na nemocniční postele a pokoj,“ vzpomínal Gatlin na počátky svého nápadu.

Alternativa pro televizi a elektronická zařízení

Muž se rozhodl, že situaci vezme do vlastních rukou a pobyt mezi nemocničními zdmi dětem zpříjemní. Zvážil všechny možnosti, provedl několik konzultací s učiteli a rodinnými lékaři a svůj nápad zrealizoval. Vytvořil firmu s názvem Playtime Edventures a vyrobil speciální povlečení na postel, které dětem poskytuje místo pro hraní, učení se a samozřejmě i spánek a léčebnou terapii.

„Rychle jsme si uvědomili, že naše Playtime Therapy prostěradla a spací pytle jsou přesně to, co by lékaři chtěli objednat pro děti úplně všude!“ uvádí Gatlin, jehož tým navrhl a zrealizoval projekty s více než 50 druhy interaktivních her, které poskytují perfektní alternativu k nadměrnému sledování televize, užíváním elektronických zařízení a k obyčejné nudě. Kromě toho má povlečení příjemnou strukturu a povrch, který jen vybízí ke spánku.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Boredpanda.com