Starodávný česnekový nápoj na snížení cholesterolu v krvi

Česnek je základní surovinou, která svým protizánětlivým, antivirovým a imunomodulačním vlastnostem udržuje naše zdraví. Kromě posílení obranyschopnosti vašeho těla vám česnek také pomůže očistit ho od tuku a špatného cholesterolu. Mimo cenných informací o přínosu česneku na váš zdravotní stav naleznete v článku i recept na léty ověřenou česnekovou šťávu.

Posiluje imunitní systém, působí jako antioxidant

Díky antibakteriálním a antivirovým účinkům může česnek posílit váš imunitní systém a ochránit vás před různými infekcemi a chorobami, zejména těmi, které působí na dýchací cesty.

Bylo vědecky prokázáno, že česnek má antioxidační účinky. To mu umožňuje bojovat proti volným radikálům, molekulám odpovědným za předčasné stárnutí. Díky vysokému obsahu vlákniny dokáže snižovat nadýmání a zlepšovat trávení.

Snižuje krevní tlak a chrání kardiovaskulární systém

Česnek je skvělý lék pro lidi s vysokým krevním tlakem. Jeho potenciál potvrdili vědci ve studii, která pozitivní účinky u pacientů s hypertenzí jednoznačně potvrzuje. Podle další studie česnek také pomáhá chránit kardiovaskulární systém před mnoha chorobami, a to díky své schopnosti snižovat hladinu špatného cholesterolu v krvi. Výzkum ukázal, že denní konzumace 600 mg česnekového prášku (nebo dvou stroužků česneku) snižuje krevní tlak o 10 % a riziko infarktu a cévních příhod o 9 %.

Pomáhá bojovat s tukem a cholesterolem

Vědci zjistili, že česneková kúra může mimo jiné výrazně snížit množství tuku v těle. S tím vám pomůže jednoduchý recept. Budete potřebovat jen šálek vody a stroužek čerstvého česneku.

  • Vodu přiveďte k varu
  • Česnek oloupejte a rozdrťte
  • Vypněte vroucí vodu a přidejte nadrcený česnek
  • Nechte několik minut vyluhovat

Doporučuje se vypít dva až tři šálky této směsi každý den s minimálně 4 až 5 hodinami mezi dávkami. Pokud nemůžete vystát chuť česneku, můžete přidat med nebo citron. Tato léčba není vhodná pro osoby s hypotenzí.

Obrázky: Freepik