Chlupatí přátelé, kteří nás nepřestávají udivovat. Video štěkající kočky se stalo hitem celého internetu

Zvířata často dělají věci, která nám připadají divné. Psi si například honí vlastní ocas a my jen vrtíme hlavou a nechápeme, proč to dělají. I když to může vypadat divně, zvířecí chování má vždy dobrý důvod, i když ho nemusíme vidět. Kočky jsou přitom jedny z nejpodivnějších a nejzáhadnějších zvířat na světě.

Záhadná stvoření

Kočky jsou úžasní tvorové. Jsou zábavné, podivné a rozkošné. Jasné je, že nás mohou mile i nemile překvapit, kdykoli si jen umanou. A někdy jsou jednoduše divné. Majitel jedné kočky natočil zábavné video, na kterém jeho kočka štěká z okna jako pes. Kočka zírá z okna, štěká a skutečně zní jako malé plemeno psa. Pokud byste jen poslouchali zvuk, nikdy byste neuhádli, že se jedná o kočku a ne o psa.

Chování po odhalení je ještě divnější

Kočka je zády ke svému majiteli a vůbec netuší, že tam stojí a pozoruje ji. Proto si vesele štěká. I když to samotné je velmi podivné, její následná reakce je ještě lepší. Jakmile se totiž otočí a spatří svého pána, začne opět mňoukat jako kočka! Je vidět, že si velmi dobře uvědomuje, co dělá a proč. A také je vidět, že její majitel neměl nikdy zjistit, že ve skutečnosti umí štěkat.

Může kočka štěkat?

To je otázka, kterou jste si možná již položili. Minimálně teď nad tím jistě přemýšlíte. Odpověď na ni poskytl profesor a veterinární behaviorista Nicholas Dodman ve svém článku pro LiveScience: „I když to není zcela normální, není neobvyklé, že kočky štěkají. Uspořádání kočičího hrtanu, průdušnice a bránice je dost podobné psímu, takže pokud použijí ústrojí správným způsobem, vydávají zvuk podobný psímu štěkotu.“ Podle odborníků tedy může kočka skutečně štěkat, i když její důvody k takovému chování jsou neznámé. Co podivného dělá vaše kočka?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalchannel.co