Suché kartáčování: Tradiční metoda ájurvédské medicíny pro relaxaci a detoxikaci celého těla

Kořeny suchého kartáčování pocházejí z tradiční metody ájurvédské medicíny kartáčování celého těla pomocí speciálního štětinového nástroje. O jiných kulturách, od Japonska po Řecko, je známo, že se také účastní rituálů suchého kartáčování. Existuje spousta tvrzení o tom, jak je pro vás suché kartáčování dobré vnitřně i zvenčí, například eliminace celulitidy a zlepšení funkce imunitního systému. Světové krásky na tento proces pějí jen ódu.

Suché kartáčování odstraňuje suchou kůži

Suché kartáčování je skutečně vynikající fyzický exfoliátor, což znamená, že ručně odstraňuje odumřelé kožní buňky z horní vrstvy pokožky. Tento akt zlepšuje vzhled pokožky tím, že se zbaví suché, šupinaté kůže a může zefektivnit lokální ošetření. Exfoliace může způsobit, že vaše pokožka bude jemná a bude vypadat zářivě.

Rituál péče o sebe sama

Suché kartáčování pomáhá zavést rituál péče o své vlastní tělo, povzbudí vás, abyste se spojili a zaměřili se na své tělo. Péče o sebe vám může pomoci dostat se ze stresu, který může mít negativní vliv na tělo i mysl.

Zvyšuje cirkulaci krve

Protože váš lymfatický systém spolupracuje s vaším oběhovým systémem a odstraňuje odpadní látky z těla, suché kartáčování je detoxikační. Jak kartáček exfoliuje, pomáhá uvolnit póry a může detoxikovat pokožku zvýšením krevního oběhu. Když vaše póry nejsou ucpané, usnadníte tělu odstraňovat toxiny z těla skrze pocení.

Jak na suché kartáčování?

  • Na suché kartáčování budete potřebovat kartáč z přírodních vláken s dlouhou rukojetí nebo bez ní (rukojeť vám může pomoci dosáhnout všech oblastí těla, jako jsou i záda).
  • Začněte u nohou a pokračujte směrem k srdci. Použijte lehký tlak na citlivá místa, jako jsou hřbety rukou, a větší tlak na silnější oblasti kůže, jako jsou nohy.
  • Kartáčujte širokými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček.
  • Poté, co si vyčistíte chodidla, nohy a střední část, přejděte na paže a kartáčujte směrem nahoru k podpaží.
  • Zastavte se, až dosáhnete krku.
  • Opláchněte si tělo, abyste odstranili suchou pokožku (suché kartáčování je skvělá rutina před sprchou).
  • Po sprše se osušte a dobře hydratujte pokožku.
  • Vyvarujte se ran, vyrážek, řezných poranění atd.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Simplemost.com, Healthline.com