Vlhčený ubrousek přidávejte do pračky společně s oblečením. Výsledek ušetří čas i peníze

Každý majitel domácího mazlíčka neustále bojuje se zatoulanými chlupy, které v domě zanechávají. I když jsou pejsci rozkošní, hodně línají. V takovém případě je dobré hledat domácí triky, které by vám usnadnili život tím, že by eliminovaly problém. A pokud jsou v současné době vaším největším problémem zvířecí chlupy zapíchané v oblečení, i když jej vytáhnete z pračky, zkuste přidat vlhčený ubrousek do bubnu spotřebiče.

Zkuste nejdříve potahy autosedaček

Abyste otestovali tento trik, zkuste to nejdříve s potahy z autosedaček, na kterých váš domácí mazlíček jistě sedí, jste-li na cestách. Pokud se bojíte, co udělá vlhčený ubrousek s vaším oblečením, je dobré použít nejdříve textilie, na kterých tolik nelpíte. Místo potahů můžete například zkusit vyprat i deku, na které váš pejsek rád lehává.

Trik s vlhčeným ubrouskem

Přímo do pračky bubnu vložte jeden neparfémovaný dětský ubrousek společně s oblečením a pusťte na normální program. Můžete používat jakýkoli vlhčený ubrousek, který máte po ruce, nemusí být pouze dětský, ale neměl by být parfémovaný, pokud nechcete, aby provoněl vaše prádlo touto vůní. Také se ujistěte, že je ubrousek pevný, vyhněte se papírovým.

Veškeré chlupy se nalepí na ubrousek

Po vytažení prádla i ubrousku budete překvapeni. Veškeré chlupy i vlasy ulpí na ubrousku. V budoucnu tak můžete do praní přidat i více vlhčených ubrousků, abyste zvýšili čisticí sílu, padají-li vám vlasy hodně nebo váš domácí mazlíček silně líná. Zatímco lapače chlupů v sušičce dělají v podstatě totéž, tento trik je ideální pro jemné oblečení, které vyžaduje sušení vzduchem, protože odstraňuje uvolněné chlupy domácích mazlíčků, žmolky a nečistoty v pračce, nikoli v sušičce. Navíc zanechá oblečení viditelně čistší, takže budete moct mnohem méně kartáčovat oděvy válečkem na textil.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Simplemost.com