Dana téměř přišla o nohy kvůli běžnému hygienickému návyku. Nyní nabádá ostatní ženy k obezřetnosti

Máte-li slabý žaludek, neměli byste se dívat níže. Pokud jste ale zvědaví, pokračujte. Můžete se hodně poučit. Dana Sedgewicková sdílela svůj příběh, který potřebuje slyšet každá žena. Promluvila o každodenním návyku, který ji málem připravil o nohy. Objevila se u ní totiž smrtelná infekce, kterou způsobila činnost, kterou mnoho žen dělá každý den: holení.

Vážná nemoc, o které ženy netuší

Dana si holila oblast rozkroku a třísel zbrusu novou žiletkou a řízla se. Téměř okamžitě se u ní objevila červená vyrážka, která rychle zčernala. Způsobila to masožravá infekce známá jako nekrotizující fasciitida. Dana okamžitě vyrazila do nemocnice, kde jí lékaři začali odstraňovat hnijící kůži. Během zákroku se u ní bohužel rozvinula sepse a byla uvedena do umělého spánku. Lékaři zároveň oznámili rodině, že má pouze 30% šanci na přežití.

Těžký průběh nemoci

Dana během kómatu zažila selhání ledvin a čtyřikrát se jí zastavilo srdce. Nakonec ale přežila. „Jako mnoho žen jsem se snažila udržovat čistou linii bikin. Rozhodla jsem se proto rychle oholit novou žiletkou, ale o víkendu jsem se necítila dobře a všimla jsem si malého pupínku v tříslech, který neustále krvácel. Nic jsem si o tom nemyslela, protože jsem měla často vyrážku z holení. Netušila jsem, že mě ten maličký pupínek téměř připraví o život.“

Žena přežila, ale musela podstoupit mnoho operací

Trvalo celkem 6 týdnů, než Danu pustili z nemocnice domů. Během dalších let podstoupila 21 operací, které měly zajistit lepší vzhled jejích nohou, což se zajisté povedlo. Dana je ráda, že nezemřela, i když už si nepřipadá jako ve svém těle. Její manžel ji neustále podporuje a díky němu také tuto nemoc zvládla a dokáže se vyrovnat se všemi jizvami. Netušila, že ji může zabít malá skvrna po holení. Nyní si to již uvědomuje a varuje ostatní ženy, aby si na to dávaly pozor.

Úvodní obrázek: Shuttestock, Zdroj: Dailymail.co.uk