Tenisový míček v sušičce dokáže doslova zázraky

Vkládat tenisáky do sušičky, to je stará zaběhnutá věc. Spousta lidí na ni ale nevěří. Co by to mělo dělat a proč by to mělo fungovat? To jsou nejčastější otázky pochybovačů. Pakliže jste mezi nimi, pak vězte, že to vážně funguje. V následujících odstavcích vám vysvětlíme, co přesně takový tenisový míček v sušičce s prádlem dokáže a proč je to takový zázrak.

Míček namísto žehličky

Obyčejný míček vložený do sušičky s prádlem může hodně ulehčit a zjednodušit každodenní život. Prospěje jak obleční, tak i bytovému textilu a přikrývkám. Základem je přidat několik tenisových míčků, které musejí být samozřejmě čisté!, do bubnu sušičky. Valivý pohyb míčků pak nezpůsobí nic jiného, než to, že textilie z přístroje nevyndáte pomačkané, jako by je rozžvýkalo stádo ovcí. Často vám tak tato metoda ušetří čas strávený žehlením.

Tento efekt míčky dokážou způsobit tím, že díky své přítomnosti dokážou míčky efektivněji přivádět teplo mezi změť textilií, které díky tomu snáze a rovnoměrněji prosychají a díky tomu jsou po vytažení mnohem méně pomačkané, než když míčky v sušičce nejsou. Tento trik pomáhá i při ošetření polštářů, které jinak v sušičce ztrácejí svůj tvar a zůstávají z nich jen pomačkané onuce. Díky míčkům už nic podobného nehrozí.

Kostky ledu způsobí sušení na páře

Tenisáky nejsou jedinou vychytávkou, kterou můžete při sušení prádla v sušičce použít, abyste si pomohli zbavit se namáhavého žehlení. Dalším způsobem, jak vyrovnat pomačkané textilie v sušičce je napařování vláken. Je to podobný efekt, jaký nabízí napařovací žehlička, jen s tím rozdílem, že vše se zařídí automaticky a samo.

Jak ale dostanete páru do bubnu sušičky? Ve skutečnosti velmi snadno. Připravte si před sušením pár kostek ledu, obvykle stačí dvě nebo tři, které vložíte spolu s prádlem do přístroje. Během sušení se kostky začnou rozpouštět a bude se z nich uvolňovat pára, která změkčí textilní vlákna a pomůže je vyrovnat. Tato metoda však nejlépe funguje na jemné textilie, takže nebuďte smutní, jestliže se vám nic podobného nepodaří při sušení džínových kalhot.

Obrázky: Freepik