Buďte štíhlí a atraktivní. Cviky pro úhledný pas a záda

Povislé faldy na zádech nejsou nic úhledného ani pěkného. Vzhledem k aktuálnímu všeobecně převládajícímu pohodlnému životnímu stylu se však týkají stále většího počtu lidí, kteří si zoufají a naříkají, co dělat, aby se jich zbavili. I když do jisté míry je podle názoru odborníků hraje roli ve sklonech k ukládání tuku dědičnost, naštěstí má i tak každý z nás možnost ovlivnit vzhled a tvar své postavy alespoň do určité míry, a to vhodným stravováním a správnou fyzickou aktivitou.

Boční sed-lehy

Klasické sedy-lehy určitě znáte. Tahle varianta je ale mnohem efektivnější z hlediska zbavení se povislých faldů na bocích a zádech. Lehněte si na bok, jako byste se chystali dívat se na televizi. Spodní rukou si ale nepodpírejte hlavu, ale stočte ji kolem hrudníku. Druhou ruku si dejte za hlavu a nohy mějte složené u sebe a lehce pokrčené, abyste zachovali stabilitu.

Nyní kmitejte celým tělem k zemi a vzhůru, jako byste dělali sed-lehy. Když se dostanete nahoru, na 3 až 5 sekund držte a prodýchávejte napětí, pak pomalu uvolňujte tělo zpět do výchozí polohy. Když uděláte asi 10 opakování, přetočte se na druhou stranu.

Výpady v polokleče

Bez tohoto cviku se žádné spalování tuku v pase neobejde. Posílí vaše břicho, boky i pas a dokonce i vaše srdce.

Potřebujete mít dobrou rovnováhu. Klekněte si na všechny čtyři a pak se napněte tak, abyste se opírali o levou nataženou ruku a levé pokrčené koleno a tělo měli v rovině čelem do strany. Pravou ruku dejte za hlavu a pravou nohu natáhněte k zemi přes tu pokrčenou levou.

Výpad pak proveďte tak, že nataženou nohu pokrčte a přitáhněte ji k sobě tak, abyste se kolenem mohli dotknout lokte ruky, kterou máte za hlavou, tu rovněž přibližujete ke koleni. Takto držte 1 až 2 vteřiny a vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte 20 až 30krát na každou stranu.

Prkno

Vzepřete se vleže o špičky nohou a o natažené ruce, jako byste chtěli dělat kliky. Zůstaňte v této pozici co nejdéle dokážete, aniž byste se začali prohýbat v zádech nebo jinak kroutit. Páteř udržujte rovnou. V této pozici vydržte nejméně 15 sekund a pravidelně dýchejte. Pak tělo uvolněte, párkrát prodýchněte a cvik opakujte.

Obrázky: Freepik