Tisk může být levný i kvalitní zároveň. Naučte se tisknout úsporně a efektivně

V současné době už v mnoha ohledech využíváme elektronických dokumentů, a tak se často obejdeme bez papíru. Neplatí to však ještě zdaleka pro všechny případy. Možná pracujete v kanceláři u svého zaměstnavatele, možná máte vlastní kancelář, tzv. home office, u sebe doma. A určitě jste se setkali a stále setkáváte s mnoha případy, kdy prostě musíte něco vytisknout. Ať už se jedná o různé smlouvy nebo dokumenty, které je potřeba někam zaslat poštou. Náplně do tiskáren však nejsou rozhodně levnou záležitostí, navíc pokud už tiskneme jen občas, může nám drahá originální náplň zaschnout.

Šetříme s alternativami

Přitom není vůbec nutné, abyste kupovali drahé originální náplně, které mnohdy stojí opravdu nesmyslné peníze. Zvlášť pokud tisknete pouze firemní dokumenty, je plýtvání drahým tonerem opravdovým plýtváním. Zejména je to potom plýtváním vašich finančních prostředků. Místo toho můžete zkusit třeba levné tonery Canon, vlastníte-li tiskárnu tohoto výrobce, nebo jakékoliv tonery do tiskárny jiné značky. Tonery se používají v laserových tiskárnách, které samy o sobě jsou ekonomickým řešením. Přesto však můžete dále ušetřit díky:

  • Tonerům alternativních výrobců
  • Repasovaným tonerům

Pokud použijete alternativní tonery, tak ušetříte až násobky ceny, kterou byste museli zaplatit za originální toner. To samé platí i v případě repasovaných tonerů, které někteří prodejci rovněž nabízejí jako levnější alternativu.

Nákup u ověřeného prodejce

Možná jste se už někdy setkali s tím, že vám toner netisknul dobře. Proto je důležité, abyste nakupovali u prodejců, kteří používají ověřené tonery. Takové zboží, ač se jedná o alternativy, chcete-li náhrady, totiž potom splňuje veškeré potřebné certifikace, které zajišťují kvalitu tisku. Můžete tak pořídit levné tonery, které vám přitom nebudou při tisku dělat problémy. Tento specializovaný prodej tonerů dnes nabízí také celá řada českých e-shopů.

Zdroj obrázku: FabrikaSimf / Shutterstock.com