Tradiční východní medicína. Naše tvář odhaluje zdraví a způsob života, který vedeme

Ve tváři se odrazí nejen vaše nálada a duševní rozpoložení, ale také stav zdraví vašeho těla. Ať už její tvar, vzhled pleti nebo očí, to vše jsou signály vaší aktuální kondice. Diagnostiku pomocí tváře využívají lékaři z dálného východu už tisíce let. Abyste všechny signály rozluštili, nemusíte mít žádné zvláštní vzdělání. Prozradíme vám, co všechno ve svém obličeji můžete nalézt.

Propadlé tváře

Pravděpodobně to přeháníte se cvičením nebo dietou. To má dopad na množství kyslíku, které doputuje do svalů vašeho obličeje, což je nejvíce vidět právě v oblasti lícních kostí.

Oteklý obličej

Otoky celého obličeje mají jen několik možných příčin. Abyste se jich zbavili, měli byste buďto více cvičit, méně pít alkohol, případně zbavit se nadměrného stresu. Tyto tři faktory totiž negativně ovlivňují proces tvorby kolagenu a pokožka obličeje je potom ochablá.

Vrásky

Pokud se rádi opalujete, pak byste měli své pleti věnovat zvýšenou pozornost a dopřát jí náležitou péči. Nadměrné slunění je totiž jednou z hlavních příčin tvorby vrásek, zejména v oblasti kolem očí, kde je pokožka nejtenčí a nejcitlivější. Dermatologové doporučují aplikovat opalovací krém na kůži, i když je zataženo.

Suchá pokožka

Suchá a citlivá pokožka může mít několik příčin, ale obvykle je na vině špatná výživa. Nedostatek vitaminů a minerálů se odrazí na tvorbě kolagenu a ztrátě pružnosti pokožky. Jezte hodně ovoce a zeleniny v různých barvách a dbejte na dostatečný pitný režim a brzy zaznamenáte viditelné výsledky.

Zarudlá pleť

Zarudnutí a podráždění pleti může způsobit nadměrná konzumace kávy a kofeinových nápojů. Kromě toho se stejné projevy dostavují i tehdy, když pracujete v noci a brzy po ránu a přes den spíte. Tehdy jste totiž méně vystaveni slunečním paprskům a vaše tělo produkuje nedostatečné množství vitaminu D.

Nažloutlá kůže

Žlutá barva kůže značí potíže s játry nebo nedostatek železa a s tím spojený pokles červených krvinek. Při takových projevech se neprodleně poraďte s lékařem.

Obrázky: Pixabay