Potraviny vhodné pro snížení hladiny testosteronu u žen

Testosteron je sice mužský hormon, ale nevyskytuje se pouze u mužů. Hladina testosteronu hraje důležitou roli i ve zdraví žen. Její zvýšení je ovšem důvodem k okamžité akci, protože by se vysoká úroveň tohoto hormonu mohla u žen stát nebezpečnou. Pokud množství přesahuje přípustnou normu, je třeba přijmout určitá opatření k jeho snížení. K tomu se doporučuje jíst potraviny bohaté na látky s estrogenními vlastnostmi.

Potraviny vhodné pro snížení hladiny testosteronu u žen

Konzumujte více sóji, obsahuje isoflavony a daidzein. Užitečné jsou také luštěniny, jsou bohaté na fytoestrogeny, a proto účinně snižují hladinu androgenního hormonu. Stejně tak mléko, tvaroh, zakysaná smetana, sýry, všechny tyto mléčné výrobky jsou bohaté na fytohormony. Sezamová a lněná semínka mohou nabídnout lignan, který potlačuje testosteron. Co se týká nápojů, podle mnoha vědeckých studií může pití kávy pomoci snížit hladinu testosteronu, ovšem je třeba kontrolovat její množství, neměla by se pít nadměrně. V tomto ohledu někteří odborníci odkazují také na pivo obsahující látky podobné estrogenu.

Anti-testosteronová strava

Speciální strava vám pomůže dosáhnout požadovaného výsledku, což je v tomto případě snížení hladiny testosteronu u žen. Pokuste se dodržovat následující pravidla v rámci nového stravování.

  • Vzdejte se živočišných tuků, nahraďte je lněným olejem, mastnými rybami
  • Denní strava by měla být založená na zelenině a ovoci
  • Jezte zakysanou smetanu, tvaroh a sýry s vysokým obsahem tuku
  • Ráno pijte šálek přírodní kávy
  • Cukr jezte s mírou
  • Jezte menší porce v kratších intervalech, protože dlouhodobé hladovění stimuluje produkci mužských hormonů
  • Pijte zelený čaj

Vylučte ze stravy vejce, ústřice, slávky, humra a další mořské plody, mandle, červené víno, lískové oříšky a omezte česnek. Všechny tyto produkty stimulují tvorbu mužského hormonu a jsou nebezpečné pro ženy, které prožívají androgenní změny.

Obrázky: Pixabay