Tragédie na vlastním pozemku stála život nebohé ženy. Bizarnější smrt by nevymyslel ani filmový producent

Žena zahynula poté, co ji při sekání trávy zasáhlo přistávající letadlo. Ke srážce došlo poblíž přistávací dráhy na letišti Saint-Esprit, asi 40 mil daleko od Montrealu v Kanadě.

Smrt při sekání trávy

Nejmenovaná žena, které mělo být podle svědků okolo 20 let, zrovna používala traktorovou sekačku, když se letoun pokusil na místo přistát. Bohužel ji však malé letadlo zasáhlo, a přestože byla ihned převezena do nemocnice, byla krátce po příjezdu prohlášena za mrtvou. Pilot nebyl při nehodě vážně zraněn, ale byl převezen také do nemocnice, aby byl zkontrolován a aby mu byla poskytnuta protišoková péče. Zatím není jasné, zda se jednalo o soukromé letadlo nebo byl letoun ve vlastnictví letiště.

Nešťastná náhoda

Policista Benoit Richard popsal, jak se událost pravděpodobně stala. „Počáteční zprávy naznačovaly, že letadlo během přistávacího manévru zasáhlo ženu, která na konci dráhy sekala trávu na traktoru.“ Také dodal, že byl celou záležitostí naprosto šokován – koneckonců jde o velmi bizarní nehodu, která nemá obdoby. Pro zpravodajskou stanici řekl: „Když slyšíte o někom , koho zasáhl blesk, je to stále překvapující, ale to, že někoho zasáhne přistávající letadlo? Nikdy předtím jsem nic takového neslyšel.“

Vyšetřování nehody bude ještě probíhat

Bezpečnostní rada pro dopravu potvrdila, že bude zahájeno vyšetřování incidentu. Bude probíhat shromažďování informací, aby se osvětlilo, kdo je za nehodu odpovědný a následně bude zahájeno příslušné řízení. Viditelnost a počasí byly v den byla údajně dobré a vyšetřování tragické smrti ženy by mělo trvat delší dobu. Pokud se prokáže, že na vině byl pilot přistávajícího letadla, budou ho čekat velké nepříjemnosti. Prozatím se však zdá, že se jednalo spíše o tragickou souhru velmi nepravděpodobných náhod. Rodina zesnulé je samozřejmě zdrcena, ale sami se zatím k celé události nechtějí více vyjadřovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ladbible.com