Zostuzená matka byla napomenuta za kojení na veřejnosti. Vedení podniku to vrátila i s úroky

Přestože většina kojících maminek dává přednost soukromí, když je potřeba nakrmit své hladové dítě, někdy bohužel není jiná možnost, než kojit na veřejnosti. Přesně to se stalo mamince Elizabeth Herzog, která své počínání schytala ze všech stran. Dokázala se ale asertivně bránit.

Předčasný porod

Elizabethina dcera se narodila předčasně ve 32. týdnu. Vážila pouhých 1 750 gramů, ovšem teď je z ní naštěstí zdravá, šťastná 5měsíční holčička. Elizabeth svou dcerku Georgii stále kojí. Když byla v podniku Red Robin v Davenportu ve státě Iowa na jídle, její malá Georgie zrovna dostala také hlad. Stalo se tedy to, že ji Elizabeth musela na veřejnosti nakojit, i když jí to bylo nepříjemné.

Kojení v podniku byl ale problém

V tu chvíli Elizabeth poklepal na rameno provozní podniku a požádal ženu, aby se alespoň trochu zakryla. Elizabeth se cítila zostuzená, popadla dceru a rychle restauraci opustila. Některé maminky děti při kojení přikrývají, ale Georgia pod dekou nechce pít. Elizabeth to ale nakonec nedalo a začala hledat v zákonech státu Iowa. Následně kontaktovala vedení Red Robin a odrecitovala danou pasáž: “Žena smí kojit vlastní dítě na jakémkoli veřejném místě, kde je její přítomnost jinak povolena.”  Měla právo na své straně.

Malé dítě si nevybírá

I když to může být pro některé lidi nepříjemné, je třeba si uvědomit, že malé dítě si nevybírá. Když má zrovna hlad, jemu jedno, kde a mezi kým se zrovna maminka nachází. Kojení je naprosto přirozená věc, kterou by veřejnost měla více tolerovat. Vedení Red Robin slíbilo, že své zaměstnance řádně proškolí, aby se daná situace znovu neopakovala.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net