Trápí vás problematická pokožka? Vyzkoušejte sérum na pleť

Péče o problematickou pleť může být mnohdy pěkný oříšek. Ne všechny produkty se setkají s pochopením ze strany vaší pokožky a někdy ani ty nejdražší přípravky nezabírají. Jak správně pečovat o problematickou pleť a proč je dobré do kosmetické rutiny zahrnout i sérum?

Čištění pleti

Můžete používat ty nejluxusnější přípravky světa, ale pokud nebudete svou pleť pravidelně a zejména důkladně čistit, je vysoce pravděpodobné, že nebudou účinkovat. Čištění pleti by mělo být naprostým základem vaší pečovací rutiny, protože jím podpoříte zdraví a vitalitu své pokožky.

Čištění provádějte ráno po probuzení a také večer před ulehnutím do postele. Ráno aplikujte především čisticí gel nebo pěnu a pleť důkladně omyjte. Následně naneste denní krém a případně i sérum. Večer tuto rutinu zopakujte, jen s tím rozdílem, že čištění by měla předcházet ještě odličovací fáze.

Problematická pleť a sérum

Jedním z pomocníků v oblasti péče o problematickou pokožku může být sérum na pleť. Jedná se o malý flakonek plný aktivních látek, které mají vyživující, hydratující a regenerující efekt. Při výběru séra buďte obzvlášť obezřetní, jelikož ne každé sérum bude vaší pleti vyhovovat. Zaměřte se tedy přímo na ta, která se specializují na problematickou pokožku a zároveň neobsahují vysokou koncentraci některých látek. Problematické pleti nemusí úplně sedět například retinol.

Podpořte svou pokožku zevnitř

Za nevzhlednými pupínky a akné nemusí vždy stát používání špatných produktů. Někdy tkví příčina mnohem hlouběji, a to až v hormonální nerovnováze. Proto se zaměřte také na výživu své pleti zevnitř. To znamená vyvážený a pestrý jídelníček a především dostatečný pitný režim. Omezte alkohol, zapomeňte na kouření a zkuste sáhnout po některém z doplňků stravy. Například maca peruánská má blahodárný vliv na ženské zdraví a rovněž podporuje zdraví pokožky.