Trápí vás úklid těžce omyvatelných míst a věcí v domácnosti? Jednoduché domácí triky vám usnadní práci

Téměř v každé domácnosti je záchodová mísa považována za nejšpinavější místo, napadené největším počtem bakterií. To ale není tak úplně pravda, protože lidé ovlivňují i spoustu dalších objektů. Navíc ještě ke všemu některá místa velice neradi čistí, protože je to obtížné. Aby se vám doma nehromadila špína na místech či věcech, která jsou pro vás těžko omyvatelná, podívejte se na několik našich užitečných tipů, jež vám pomohou vyřešit problémy s domácím úklidem.

Připálená pánev

Celoroční špínu ze zaschlé a připálené pánve zřejmě už nikdy neodstraníte, ale aby se situace neopakovala i u jiného nádobí, můžete si pomoci obyčejnou bělící zubní pastou. Stačí ji aplikovat na pánev a počkat několik minut. Poté umyjte houbičkou a jarem, jak jste zvyklí.

Špinavý koberec

Smíchejte v mixéru půl sklenice jedlé sody, kukuřičného škrobu, sušený hřebíček, tři bobkové listy a lžičku boraxu. Výslednou směs nasypte na špinavá místa na koberci a nechte působit alespoň 2 hodiny. Poté jen párkrát přejeďte vysavačem a kochejte se zářivě čistým kobercem.

Hlavice od sprchy

Často se stává, že po vypnutí vody z hlavice stále kape voda nebo během mytí nejsou aktivovány všechny trysky, jelikož mohou být některé z nich ucpané od vodního kamene. Jednoduchým řešením je ocet. Nalijte ho do sáčku, do kterého ponořte hlavici a zajistěte gumičkou. Po 30 minutách ocet odstraní špínu a vodní kámen uvnitř hlavice a vy si opět budete moci užívat plného proudu vody.

Čistění mixéru

Do mixéru nalijte ¼ teplé vody a prostředek na mytí nádobí. Poté na několik vteřin spotřebič zapněte a následně obsah vylijte a vypláchněte čistou vodou.

Jak vám dnešní triky pomohly? Máte některé své, které vám v domácnosti zaručeně usnadní práci? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi dalšími hospodyňkami, které mají trápení s úklidem.

Zdroj: interesno.fun